مهر/ مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت: تا کنون ۵۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۴ درصدی دارد.
وی از کاهش ۱۴ درصدی خرید گندم در سطح استان خبر داد و گفت: این در حالی است که طی مدت مشابه سال گذشته ۶۳۷ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه مطالبات گندمکاران به موقع پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۸۳۳ میلیارد و ۵۶۱ میلیون تومان به گندم کاران استان کرمانشاه پرداخت شده است.
این مسئول علت کاهش خرید تضمینی گندم را بارش شدید باران و خسارت به مزارع گندم در ابتدای سال جاری اعلام کرد.
وی گفت: استان کرمانشاه با وجود کاهش ۱۴ درصدی خرید گندم همچنان در جایگاه پنجم خرید تضمینی گندم در سطح کشور ایستاده است.
ارویسی بیان کرد: در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن فضای ذخیره سازی استاندارد در استان کرمانشاه وجود دارد به گونه‌ای که این فضا ۱۰ درصد فضای ذخیره سازی کشور را به خود اختصاص داده است.
وی گفت: بنا به ابلاغیه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به عنوان متولی اصلی تأمین گندم مورد نیاز کشور و ارائه برنامه حمل گندم به استان‌ها از ابتدای سال تاکنون استان کرمانشاه موظف به حمل ۲۷۳ هزار تن گندم مازاد بر نیاز خود شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از حمل بیش از ۱۷۰ هزار تن گندم از کرمانشاه به مقاصد تعیین شده خبر داد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246