مهر/ مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از صادارت بیش از ۸۹۰ میلیون دلار کالا از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان خبر داد.
خلیل حیدری اظهار داشت: در ۵ ماهه نخست سال جاری ۸۹۶ میلیون و ۹۴ هزار و ۲۲۸ دلار کالا به وزن ۲ میلیون و ۶۲ هزار و ۹۹۳ تن از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد است.
وی افزود: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۲۳ درصد کاهش و از حیث وزن ۱۱ درصد رشد داشته است.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه بیان داشت: ۴۸۵ میلیون و ۵۶ هزار و ۹۹۷ دلار با وزن یک میلیون و ۱۰۸ هزار و ۱۲۴ تن از کالاهای فوق در گمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۱ درصد و از حیث وزن ۱۷ درصد کاهش داشته است.
این مسئول عنوان کرد: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت ۴۱۱ میلیون و ۳۷ هزار و ۲۳۱ دلار کالا با وزن ۹۵۴ هزار و ۸۶۹ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده‌اند. که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۳ درصد و از حیث ارزش ۳۴ درصد کاهش داشته است.
حیدری عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سرد کرد، لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، میله‌های آهنی یا فولادی گرم نورد شده، هندوانه تازه، انواع بستنی حتی دارای کاکائو، پنیر، آهن یا فولاد تخت نورد شده با پهنای حداقل mm۶۰۰ آبکاری شده یا اندود شده با روی عنوان کرد.
وی تصریح کرد: همچنین انواع کاشی دیواری کولرهای آبی خانه با هوادهی حداکثر ۸۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه، دوغ، کیسه نایلونی، بیسکویت‌هایی که به آنها مواد شیرین کننده افزوده‌اند، رب گوجه فرنگی، ماست، پلی و ینیل کلراید، رخام پولیش داده شده شکل داده شده یا کار شده امانه کند کاری شده و حکاکی شده عنوان کرد و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می‌شود.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه مجموع اقلام صادراتی اظهار شده در ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ از گمرکات استان کرمانشاه را ۵۷۰ نوع کالا اعلام کرد و افزود: در ۵ ماهه نخست سال جاری در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۲۲ کشور صادرات قطعی صورت شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :