مهر/معاون سلامت دامپزشکی کردستان گفت: طی بازدید نیروهای بهداشت عمومی دامپزشکی، ۳۹۳ کیلوگرم فرآورده خام دامی در شهرستان های سنندج و مریوان کشف و ضبط شد.
ناصر مخدوم اظهار داشت: در بازدید مدیرکل دامپزشکی و نیروهای بهداشت عمومی دامپزشکی شهرستان سنندج مقدار ۲۱۰ کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی فاسد در این شهرستان کشف و ضبط شد.
وی افزود: دامپزشکی کردستان در جهت تامین سلامت و امنیت غذایی شهروندان و با تلاش اکیپ های بهداشت عمومی از تعدادی از مراکز عرضه و فروش فرآورده های خام دام و طیور بازدید و در راستای تایید سلامت و امنیت بهداشتی فرآورده های خام دام و طیور مقدار ۲۱۰ کیلو گرم انواع فرآورده غیر قابل مصرف و فاسد را کشف و از چرخه مصرف حذف کرد.
معاون سلامت دامپزشکی کردستان ادامه داد: همچنین طی بازدید نیروهای ستادی بهداشت عمومی دامپزشکی شهرستان مریوان از مراکز عرضه این شهرستان، ۱۸۳ کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی فاسد کشف و ضبط شد.
مخدوم یادآور شد: در بازدید سر زده نیروهای بهداشت عمومی این اداره کل از مراکز عرضه و فروش فرآورده های خام دامی در شهرستان مریوان در راستای تایید و تامین سلامت فرآورده های خام دام و طیور و همچنین امنیت بهداشتی شهروندان، مقدار ۱۸۳ کیلوگرم انواع فرآورده فاسد کشف و ضبط شد که پس از هماهنگی های لازم بطریق بهداشتی معدوم سازی شدند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به پلمپ رستوران متخلف در شهرستان دهگلان بخاطر استفاده از گوشت غیر مجاز و غیر بهداشتی اشاره کرد و بیان کرد: یک رستوران بعلت تخلف بهداشتی در استفاده از گوشت حاصل از کشتار غیر مجاز با حکم دادستان در شهرستان دهگلان پلمب شد.
معاون سلامت دامپزشکی کردستان گفت: بازرسان ستادی اداره کل دامپزشکی استان کردستان در بازدید از مراکز عرضه فرآورده های خام دام و طیور، رستوران و مراکز تهیه غذا در سطح شهرستان دهگلان با عنایت به اینکه سلامت شهروندان و تامین بهداشت فرآورده های خام دامی بعنوان مهمترین اولویت و دغدغه کاری دامپزشکی محسوب می شود، در بازرسی از یک رستوران و وضعیت و کیفیت فرآورده های خام دامی و بخصوص تهیه گوشت قرمز که بعنوان مواد اولیه طبخ غذا مورد استفاده قرار می گیرد متوجه استفاده از گوشت با منشا کشتار غیر مجاز و بدون هویت شدند که بلافاصله مورد پیگیری و به مراجع قضایی گزارش شد.
مخدوم اظهار داشت: دادستان شهرستان نیز تا تعیین تکلیف قانونی، دستور پلمب رستوران را صادر کرد که با هماهنگی اداره اماکن نیروی انتظامی و با حضور بازرسان بهداشتی دامپزشکی حکم صادره اجرا شد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34