ایلنا/ حمیدرضا نجاری در گفت‌وگویی اظهار کرد: با توجه به اینکه مجوز فعالیت فست‌فود از سوی دانشگاه علوم پزشکی صادر نمی‌شود اما اجازه نمی‌دهیم تبلیغ شود و لازم است مردم برنامه اصلاح الگوی تغذیه داشته باشند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین افزود: نمی‌توان جلوی مردم در زمینه مصرف فست‌فود را گرفت و نمی‌توانیم بگوییم اصلا مصرف نکنند بلکه باید کمتر مصرف کنند و جزو رژیم ارجح و غالب آنها نباشد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین ادامه داد: در مراکز جامع خدمات شهری الگوی صحیح تغذیه که از کف تا رأس مشخص و ارائه شده و مردم می‌توانند از این الگوی صحیح تغذیه استفاده کنند.
نجاری اضافه کرد: در زمینه چاقی گرچه از استان‌های نخست کشور نیستیم اما از نظر فعالیت فیزیکی و روش زندگی سالم چندان جایگاه خوبی نداریم.
به گفته درصد توقع ابتلا به دیابت در کشور 8 تا 9 درصد جمعیت است که در استان قزوین ابتلا به این بیماری غیرواگیر، 8.6 درصد است که در مراکز خدمات جامع سلامت غربالگری این بیماری و آزمایشات روتین انجام و خدمات لازم ارائه می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9