تابناک/ قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس گفت: برای کاهش طلاق از دادگاه های خانواده خواستیم تا وکیل داشتن را در دادگاه خانواده حذف کنند تا خود زوجین و بزرگان آنها حضور داشته باشند و منجر به صلح شود.
حجت الاسلام علی سقاچی آموزش اخلاق و شعائر اسلامی را به عنوان یکی از عوامل کاهش طلاق عنوان کرد و افزود: امروز دختران جوان هنگام ازدواج تقاضای حق طلاق می کنند و در دعواهای خانوادگی شاهد حضور وکلایی هستیم که حق الوکاله ای نمی خواهند جز برد پرونده. این در حالی است که در قدیم این ریش سفیدها بودند که حضور می یافتند و به فکر صلح دادن افراد بودند.
وی ادامه داد: با توجه به این موضوع نیز از دادگاه های خانواده خواستیم تا وکیل داشتن را در دادگاه خانواده حذف کنند تا خود زوجین و بزرگان آنها حضور داشته باشند و منجر به صلح شود.
قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس با انتقاد از عدم همکاری اصناف در برگزاری آموزش احکام کسب و کار خواستار توجه به این موضوع شد و گفت: در هیچکدام از جاده های استان نیست که هر ۵۰ کیلومتر یک محل برای نماز خواندن نداشته باشیم و تنها ۷۵۰ محل نماز از سوی تاد اقامه نماز ساخته شده است.
علی سقاچی با تشریح برخی فعالیت های آموزشی این حوزه تصریح کرد: در حالی که باید هر سال یک اجلاسیه داشته باشیم ۹ اجلاسیه برگزار کردیم.
وی خواستار استفاده از نیروهای مناسب در مساجد و اماکن مذهبی شد و گفت خادم مسجد و روحانی آن باید خوش رو، زیبا و خوش اخلاق باشند تا باعث جذب مردم به آنجا شوند و مساجد و اماکن مذهبی باید از نظر بهداشتی و امکانات به گونه ای باشند که همه جذب آن شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913