روز نو/ از کشته شدن علیرضا شیرمحمدعلی در زندان فشافویه هنوز دو ماه نگذشته که این بار یک بازداشتی، نه در زندان بلکه در اداره آگاهی به طرز مشکوکی فوت شده است.
خانواده‌اش می‌گویند جواد خسروانیان در اثر «ضرب و شتم» ماموران اداره آگاهی خرمبید برای گرفتن «اعتراف» جان خود را از دست داده است.
رحیم زارع، نماینده آباده، بوانات، خرمبید، پارسه هم به همدلی می‌گوید؛ پیگیر دلیل فوت مشکوک مرحوم خسروانیان است و تاکید می‌کند اگر سهل‌انگاری صورت گرفته باشد به صورت جدی به دنبال اجرای قانون برای مجرمان خواهد بود.
در ساعت‌هایی که کاربران شبکه‌های اجتماعی از ازدواج دختر ۱۱ ساله بهمئی با مرد ۲۸ ساله ابرازتاسف می‌کردند و هشتگ کودک‌همسری داغ شده بود، در استان همجوار کهکیلویه و بویراحمد؛ استان فارس نیز اتفاقی افتاد که ارزش خبری آن کمتر از این ازدواج جنجالی نبود.اما بازتاب چندانی نداشت.
صبح جمعه هشتم شهریورماه جواد خسروانیان به دلیل ظن به سرقت احشام، برای پاسخ به پاره‌ای از شبهات روانه بازداشتگاه پلیس آگاهی شهرستان خرمبید می‌شود و در ساعت‌های پایانی روز خانواده‌اش خبر فوت او را دریافت می‌کنند.
چند روز بعد از این مرگ مشکوک یعنی دوازدهم شهریور ماه، همزمان با انتشار خبر کودک‌همسری در استان کهکیلویه و بویراحمد فیلمی از تجمعی مقابل کلانتری و آگاهی شهرستان خرمبید در فضای مجازی نیز منتشر می‌شود که عده‌ای با داشتن لباس سیاه و عزا پلاکاردهایی در دست دارند و «خواستار پیگیری پرونده قتل جواد خسروانیان در اداره آگاهی» این شهرستان هستند.
بعد از انتشار این ویدئو، سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس دستور پیگیری ویژه و بررسی پرونده این فوت در آگاهی خرمبید را صادر کرد. در این دستور تاکید شده بود؛ در صورت محرز شدن هرگونه تخلف و اقدام غیرقانونی علیه حقوق شهروندی متوفی با مسببین حادثه در چارچوب قانون و بدون اغماض برخورد خواهد شد.
سردار رهام‌بخش حبیبی، فرمانده انتظامی استان فارس نیز درباره این موضوع گفت: متوفی سارق گوسفند بوده که قبل از دستگیری توسط یکی از نزدیکان مالباخته ضربه‌ای با چوب به سرش خورده بوده است. متهم 2 ساعت بعد از اینکه به کلانتری منتقل شده بود، فوت می‌کند که بلافاصله به پزشکی قانونی منتقل می‌شود.
فرمانده انتظامی استان فارس افزود: در بررسی اولیه مشخص شد که متوفی هم اعتیاد داشته و هم آثاری شبیه به ضرب و جرح روی بدنش دارد که برای بررسی دقیق‌تر موضوع تیم ویژه فرستاده است اما برای اعلام نتیجه قطعی باید نظر پزشکی قانونی اعلام شود.
حالا بیش از یک هفته از مرگ مشکوک جواد خسروانیان در بازداشتگاه اداره آگاهی شهرستان خرمبید می‌گذرد، اما رحیم زارع، نماینده آباده، بوانات، خرمبید، پارسه به همدلی می‌گوید: هنوز جواب پزشکی قانونی مشخص نشده است.
او تاکید می‌کند: ما منتظر جواب پزشک قانونی هستیم که اگر اهمال یا سهل‌انگاری صورت گرفته باشد یا مرگ بر اثر ضرب و شتم تایید شود با فرد یا افرادی که مسبب آن بودند برخورد قانونی صورت گیرد.
به گفته او رئیس دستگاه قضا، رئیس دادگستری استان فارس و شهرستان خرمبید و همچنین نیروی انتظامی در حال رسیدگی به این پرونده هستند تا علت فوت مشخص شود.
این نماینده مجلس تاکید می‌کند؛ بعد از مشخص شدن نتیجه پزشکی قانونی قطعا با خاطیان در چهارچوب قوانین و مقررات برخورد خواهد شد.
زارع همچنین می‌گوید؛ در این مدت در تهران حضور داشته اما برای پیگیری این اتفاق با مقامات قضایی، نیروی انتظامی، فرماندار خرمبید و شورای تامین این استان تلفنی صحبت کرده و به صورت جدی در حال پیگیری این حادثه است.
او تاکید می‌کند: من به عنوان نماینده مردم خرمبید به صورت جدی پیگیر این موضوع هستم تا قانون اجرا شود.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913