باشگاه خبرنگاران/رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰ خانه ورزش روستایی در سراسر این استان مجهز می‌شوند.
محمد امیر براهویی گفت: ۵۰ خانه ورزش روستایی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر برای گسترش فضا‌های ورزشی در سراسر این استان مجهز می‌شوند.
وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی هر خانه ورزش روستایی در سیستان و بلوچستان‌حدود ۷۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، اظهار داشت: میز پینگ‌پنگ، راکت و توپ میز فوتبال دستی، صفحه شطرنج، دارت و تاتامی از جمله تجهیزات این خانه‌های ورزش روستایی است.
وی افزود: خانه‌های ورزش روستایی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، توسعه ورزش روستایی و پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در روستا‌ها با مشارکت فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی، ستاد مبارزه باموادمخدر و وزارت ورزش و جوانان کشور ساخته و تجهیز می‌شوند.
رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی سیستان و بلوچستان گفت: در ۲ سال اخیر ۲۰۱ خانه ورزش روستایی در استان به بهره‌برداری رسید.
وی بیان کرد: با توجه به تنوع فرهنگی تاکنون ۱۳۰ بازی بومی و محلی در سیستان و بلوچستان شناسایی شده به طوریکه تنوع این رشته‌ها زمینه جذب بیش از ۶ هزار ورزشکار سازمان یافته را در این هیات فراهم کرده است
براهویی ادامه داد: سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های سرآمد در رشته بازی‌های بومی و محلی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c