ایرنا/ طبق اعلام هواشناسی دمای هوای کردستان در هفته جاری بین سه تا پنج درجه سانتیگراد خنک‌تر می شود تا روی خوش و دمای مطلوب هوا در روزهای آخر فصل تابستان مهمان مردم این استان شود.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان روز شنبه گفت: براساس تحلیل و بررسی آخرین نقشه های پیش یابی و خروجی مدل‌های هواشناسی، از فردا یکشنبه ۱۷ شهریور تا روز جمعه ۲۲ این ماه دمای هوا به طور محسوسی روند کاهش دارد.
بهرام چاره خواه افزود: پیش‌بینی می‌شود در این مدت دمای هوا به صورت میانگین بین سه تا پنج درجه سانتیگراد کاهش داشته و حداقل دمای هوا در سطح خاک برخی نقاط استان به حوالی صفر درجه برسد.
وی اضافه کرد: در این مدت سرمازدگی صیفی جات و محصولات جالیزی حساس به دماهای حوالی صفر و زیر صفر درجه سانتیگراد از مخاطره هاست و انتظار می رود این چالش ها در مناطق دهگلان، دیواندره، زرینه، هزاکانیان، بیجار و قروه بیشتر باشد.
چاره خواه گفت: جمع آوری محصولات و انتقال آن به انبار و یا بازار فروش، در صورت امکان استفاده از پوشش برای حفاظت از محصولات در مقابل سرما، استفاده از آبیاری و روشهای متداول توصیه شده توسط کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی برای تعدیل دما از توصیه های هواشناسی در این مدت است.
وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته نیز سردترین دماهای استان در قاملو و بابارشانی با ۶.۳ درجه سانتی گراد و گرمترین دما نیز با ۳۵ درجه سانتی‌گراد در سروآباد به ثبت رسیده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34