فارس/ نوید دانایی در گفت‌وگویی با اشاره به اقدامات صورت گرفته دانشگاه علوم‌ پزشکی برای کنترل بهتر فشار خون در منطقه اظهار کرد: در وهله اول رویکرد پیشگیرانه مدنظر قرار گرفت و با آگاه کردن مردم و بالاتر بردن سواد سلامت مردم سعی شد از وقوع عواقب ناشی از فشار خون پیشگیری شود.
وی با اشاره به داشتن برنامه مشخص برای افرادی که به‌صورت پیش‌فشار خون شناسایی می‌شوند، ادامه داد: بخشی از برنامه‌ها با توجه به موفقیت علوم پزشکی سمنان در این طرح، از طرف وزارت بهداشت و درمان به این دانشگاه ‌واگذار شد.
دانایی با بیان اینکه طبق مطالعات اولیه صورت گرفته میزان فشار خون در منطقه ما بیش از سایر مناطق دیگر اعلام‌ شده که علت این امر نیز سالمندی است، افزود: میزان شناخت فشار خون هم در منطقه ما بالاتر است؛ چراکه علت مراجعه برای شناسایی فشارخون در منطقه ما زیاد است.
رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تصریح کرد: در حال حاضر، فشار خون عمده جمعیت استان در گروه هدف اندازه‌گیری شد و رسانه‌ها در این حوزه نقش مهمی داشتند.
دانایی با اشاره به اینکه در راستای خدمات پیش‌بیمارستانی نیز شاهد خدمات مثبتی در استان سمنان بودیم، افزود: استقرار اورژانس هوایی در استان سمنان، افزایش ناوگان آمبولانس‌ها با 12 دستگاه آمبولانس جدید و افزودن دو دستگاه آمبولانس شاسی‌بلند به مجموعه ناوگان آمبولانس از خدمات مهم دولت در حوزه بهداشت و درمان بوده است.
دانایی با بیان اینکه پروژه آینده‌نگر کوهورت به زمینه و‌ مبنای بیماری‌ها می‌پردازد و پایه و بیماری‌ها را شناسایی می‌کند تا روی پایه‌ها برنامه‌ریزی شود، خاطرنشان کرد: با این پروژه آینده‌نگر، عوامل بیماری شناسایی می‌شود و این پروژه برای اولین بار در استان و در حوزه دانشگاه آغاز به کار کرده است.
رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان به‌ تلاش‌های صورت‌گرفته در حوزه آموزشی اشاره و تصریح کرد: در دولت تدبیرو امید، 30 هزار مترمربع به فضای آموزشی استان افزوده و‌ پروژه دانشکده پرستاری و مامایی نیز در حال ساخت است.
دانایی با بیان اینکه در حوزه آموزش و پژوهش شاهد افزایش قابل‌توجه تعداد رشته‌های تحصیلات تکمیلی در مجموعه دانشگاه بودیم، اضافه کرد: امروز در هشت دانشکده استان، ۴۷ رشته فعال است و 10 رشته نوین در سال‌های اخیر در مجموعه دانشگاه راه‌اندازی شده است.
وی تصریح کرد: چهار رشته دکترای تخصصی، دو رشته نیز دستیاری، هشت رشته کارشناسی ارشد، دو رشته کارشناسی هم به مجموعه رشته‌های این دانشگاه اضافه شد.
رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان حرکت دانشگاه به سمت بین‌الملل شدن را از اقدامات مثبت حوزه آموزش دانست و خاطرنشان کرد: طی این سال‌ها شاهد حرکت‌های مثبت در این حوزه بودیم و اقدامات به سمت جذب دانشجوی خارجی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c