ایرنا/ مدیر فرودگاه بجنورد روز شنبه با تایید این مطلب اظهار داشت: این شرکت دلیل لغو پرواز روز پنجشنبه خود را اعلام نکرده است اما بعضا پروازها به علت نقص فنی و یا تعمیرات دوره ای هواپیماها انجام نمی شود.
سیدمهدی رزاز افزود: شرکت ماهان، پروازهای روز دوشنبه و جمعه گذشته خود به فرودگاه بجنورد را نیز لغو کرده بود.
رزاز شمار پروازهای ورودی و خروجی از فرودگاه بجنورد در مردادماه امسال را ۲۲ مورد دانست و گفت: در همین مدت هزار و ۵۲۰ مسافر هوایی وارد فرودگاه بجنورد شده و هزار و ۱۷۸ مسافر از این فرودگاه خارج شده اند.
فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص حاکم بر منطقه استقرار، نیاز به هواپیماهای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارند.
هم اکنون شرکت‌های هواپیمایی ماهان، آسمان و ایران ایر در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه بین مرکز استان خراسان شمالی و تهران ۹ پرواز رفت و برگشت دارند.
استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.
فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.
مجموع مسافران جابه جا شده این فرودگاه در سال گذشته، ۱۴ هزار و ۱۸۱ مسافر بود که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ به کمتر از نصف رسید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45