ایرنا/ علی داوودی مهر روز شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: مجموع کل چاه‌های بهره برداری شده در کهگیلویه و بویراحمد سه هزار و ۸۱۷ حلقه است که بخش عمده‌ای از تأمین آب آشامیدنی در این استان از این چاه‌هاست.
وی افزود: تعداد چاه‌های فاقد پروانه یکهزار و ۵ مورد و تعداد چاه های دارای پروانه بهره برداری ۲ هزار و ۵۲۷ مورد در کهگیلویه و بویراحمد هستند.
داوودی مهر بیان کرد: یکی از سیاست های این شرکت از مدار خارج کردن سالانه تعدادی از چاه‌های آب غیرمجاز به منظور حفاظت از سفره‌های آب زیرزمینی استان است.
وی بیان کرد: هم اینک وضعیت مصارف آب در کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب در کشاورزی ۸۵ درصد، شرب ۱۲ درصد و صنعت ۳ درصد است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: پنج نیروگاه برقابی با ظرفیت ۱۶.۸ مگاوات و ۹ شبکه آبیاری در این استان موجود به وسعت ۱۶۰۰۰ هکتار هستند.
این استان با یک درصد از خاک کشور و ۱۰ درصد از روان آب‌های کشور را دارد.
براساس برآوردهای جهاد کشاورزی این استان برای ۲ میلیارد متر مکعب آب جهت مصرف آب کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در افق بلند مدت مورد نیاز است.
طول رودخانه‌های دائمی و فصلی کهگیلویه وبویراحمد یک هزارو ۴۰۰ کیلومتر است و هم اکنون ۲ سد با ظرفیت ۵۸۹ میلیون متر مکعب در این استان وجود دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277