تسنیم/ محمدعلی غفاری در گفت‌وگویی اظهار داشت: سال گذشته 26 درصد وصولی مالیات در استان متعلق به کارمندان بوده و در سرجمع وصولی پزشکان، وکلا و پیمانکاران 5 درصد بوده است.
وی با اشاره به اینکه طبق قانون مشاغل پزشکی تا 31 مردادماه باید کارتخوان نصب کرده باشند، عنوان کرد: در این راستا دوره آموزشی نحوه ثبت نام راه اندازی سامانه فروشگاهی به پزشکان برگزار شده است.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: در این استان حدود 800 پزشک فعالیت دارد و تمامی مراکز حوزه درمان طبق قانون مکلف بوده با پرهیز از اخذ پول دستی از بیماران در محل خدمت خود کارتخوان نصب کنند.
غفاری با تشریح نقش رسانه در کاهش فرار مالیاتی ادامه داد: در خردادماه امسال ثبت اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و واظهارنامه حقوقی به ترتیب 4 و 11 درصد افزایش یافت که این مهم بدون شک بدون کمک رسانه‌ها محقق شد.
وی با اشاره به اینکه در یک ماه اخیر 5 هزار اوراق مالیاتی به فعالان اقتصادی استان ابلاغ شد، خاطرنشان کرد: طرح نصب پایانه فروش مشاغل پزشکی یک حرکت قانون مدارانه بوده که اجرای این طرح به شفاف سازی مالیات پزشکان کمک می‌کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277