فارس/معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از مرمت همزمان چهار بنای تاریخی در ارگ بم خبر داد و گفت: پس از گذشت حدود 16 سال از زلزله بم، بیش از ۷۰ درصد این بنای تاریخی مرمت و بازسازی شده است.
مجتبی شفیعی اظهار داشت: هم‌اکنون مرمت و بازسازی مدرسه میرزا نعیم، کاروانسرا، مسجد جامع و اصطبل ارگ تاریخی بم از محل اعتبارات استانی و به شیوه پیمانی با نظارت کارشناسان پایگاه میراث جهانی بم و منظر فرهنگی آن در حال انجام است.
معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان افزود: طی این فاز مرمتی بخش‌هایی که در زلزله سال 82 آسیب دیده بود بر اساس طرح مرمتی مصوب مورد مرمت قرار می‌گیرند.
شفیعی با بیان اینکه در حال حاضر پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مرمتی مذکور نزدیک به 40 درصد است، تصریح کرد: این سومین مرتبه‌ای است که عملیات مرمت در ارگ بم به شیوه پیمانی و از طریق به‌کارگیری پیمانکاران دارای رتبه مرمت آثار تاریخی انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تیم کادر امانی پایگاه میراث جهانی بم مطابق برنامه‌های از پیش تعیین شده در سایر بخش‌های این بنای تاریخی نیز مشغول به مرمت و بازسازی هستند، خاطرنشان کرد: پس از گذشت حدود 16 سال از زلزله بم، بیش از ۷۰ درصد این بنای تاریخی مرمت و بازسازی شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00