صدا و سیما/ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان گفت: بر اساس قانون اخذ ورودی سواحل دریا، مناطق سیاحتی، اماکن زیارتی، تفرجگاه‌ها، مناطق تاریخی، جنگل و طرح‌های سالم سازی دریا در گیلان غیرقانونی است و با متخلفان برخورد می‌شود.
احمد آقایی با بیان اینکه اجرای این قانون به عنوان یکی از مطالبات دیرینه مردم گیلان است افزود: دستگاه قضا ممنوع بودن دریافت ورودی در سواحل و مناطق گردشگری را به کلیه دادستان‌های استان ابلاغ کرده است.
وی با بیان اینکه بر اساس اصل ۴۵ قانون اساسی سواحل دریا، مراتع، جنگل و دیگر مناطق گردشگری جزو انفال عمومی است گفت: انفال عمومی در اختیار حکومت اسلامی است و باید برای مصالح و منافع مردم هزینه شود. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با تأکید بر اینکه هیچ مقامی برخلاف قانون اساسی جمهوری اسلامی و حقوق شهروندی حق تصویب بخشنامه مغایر را ندارد افزود: طبق قانون، هیچ مقامی حق ندارد برای استفاده مردم از حقوق طبیعی شان محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی را اجرا کرده و مانع از بهره مندی آنان از مواهب الهی و ذخایر خدادادی شود.
احمد آقایی گفت: همه نهاد‌های دولتی و غیردولتی، شهرداری‌ها، شورا‌های اسلامی و دهیاری‌ها هر مصوبه‌ای که داشته باشند نباید برخلاف حقوق مشروع و طبیعی شهروندان باشد.
وی گفت: بر اساس قانون همه دادستان‌های گیلان برای دفاع از حقوق شهروندان و عامه مردم بری اجرای ممنوعیت اخذ ورودی سواحل و مناطق گردشگری نظارت می‌کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0