ایسنا/ رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: از ابتدای سال تا کنون 27 نفر در معابر شهری البرز جان خود را از دست داده‌اند.
سرهنگ غلامعلی شرق ظهر امروز شنبه 26 شهریور در جمع خبرنگاران با تاکید بر ضرورت ساماندهی سرویس‌های مدارس در آستانه مهرماه اظهار کرد: سال گذشته دو هزار و164 راننده در قالب سرویس مدارس مجوز فعالیت دریافت ‌کردند که این تعداد در سال تحصیلی جدید افزایش خواهد داشت.
وی ادامه داد: به نظر می‌رسد شاهد ایجاد گره ترافیکی در مناطق مختلف شهر به دلیل عدم ساماندهی سرویس‌های مدارس در روزهای اول مدرسه باشیم، به همین دلیل از آموزش و پرورش انتظار می‌رود هرچه سریع تر نسبت به ساماندهی این سرویس ها اقدام کنند تا شاهد ترافیک کمتری در ساعات آغاز و پایان مدارس باشیم.
این مسئول با اشاره به شرایط صدور مجوز برای سرویس مدارس گفت: امسال صرفا برای رانندگان با گواهینامه پایه دو مجوز فعالیت صادر می شود و رانندگانی‌که دارای گواهینامه «ب یک» و پایه سه هستند به هیچ وجه اجازه رانندگی برای سرویس مدارس نخواهند داشت چون سرویس مدارس جزء وسیله نقلیه عمومی محسوب می‌شود.
سرهنگ شرق با اشاره به اینکه رانندگان سرویس‌های مدارس باید به ظرفیت خودروی خود برای جابه‌جایی دانش‌آموزان توجه داشته باشند، افزود: رانندگان سرویس مدارس باید ظرفیت‌ قانونی درخصوص تعداد سرنشینان را رعایت‌ کنند چون در صورت انجام تخلف و مشاهده پلیس، بدون اغماض با آنها برخورد خواهد شد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز همچنین گفت: رانندگان تاکسی به هیچ وجه اجازه فعالیت سرویس مدارس را نخواهند داشت و فقط رانندگان شخصی دارای صلاحیت می‌توانند به عنوان راننده سرویس مجوز دریافت کنند.
سرهنگ شرق در ادامه با اشاره به تعداد فوتی‌های تصادفات درون شهری استان توضیح داد: از ابتدای سال تا کنون 27 نفر در معابر شهری استان جان خود را از دست دادند که ۷۱ درصد آن عابران پیاده بوده‌اند.
این مسئول ابراز کرد: دو نفر از فوت شدگان ناشی از تصادف زیر ۱۰ سال و ۲ نفر نیز راکب موتور سیکلت بوده‌اند.
وی در پایان گفت: طی این مدت ۲۰ هزارو ۶۳۶ خودرو و حدود ۹ هزار موتورسیکلت متخلف توقیف و ۹۱۴ هزار و ۶۸۰ راننده متخلف اعمال قانون شدند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af