باشگاه خبرنگاران/هواشناسی استان بوشهر از وزش باد و مواج بودن خلیج فارس تا اواسط هفته خبر داده است.
رئیس گروه پیش بینی و صدور هشدار اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌ها نشان می‌دهد که از امروز تا اواسط هفته به سبب وزش باد به نسبت شدید شمال غربی، خلیج فارس طی ساعاتی مواج و متلاطم خواهد بود.
زهرا راستگو افزود: وزش باد و تلاطم دریا در سواحل جنوبی به ویژه منطقه مُطاف شدت بیشتری دارد.
او ادامه داد: همچنین در ساعاتی از عصر امروز و فردا به سبب وزش باد بر روی مناطق جنوبی خوزستان و عراق، احتمال خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد و غبارآلود شدن شمال خلیج فارس و سواحل شمالی استان وجود دارد.
این کارشناس هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: پیش بینی می‌شود از فردا (یکشنبه) در بیشتر نقاط استان بیشینه دمای هوا به تدریج کاهش یابد.
راستگو، جهت وزش باد را تا فردا بیشتر شمال غربی تا شمالی با سرعت ۱۴ تا ۳۸ و بر روی دریا طی ساعاتی تا ۵۴ کیلومتر در ساعت پیش بینی کرد.
او با هشدار به دریانوردان، عنوان کرد: ارتفاع موج دریا نیز در این مدت در سواحل شمالی ۶۰ تا ۱۲۰ و دور از ساحل گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر و در سواحل مرکزی و جنوبی استان ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی تا ۱۸۰ و دور از ساحل گاهی تا ۲۱۰ سانتیمتر خواهد بود.
رئیس گروه پیش بینی و صدور هشدار اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ۰۲:۳۱ بامداد، جزر ساعت ۱۰:۵۹ و مد دوم ساعت ۱۸:۰۹ است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22