فارس/معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان گفت: به دلیل حجم بالای ترافیک در جاده سقز به بانه، این مسیر به بزرگراه و چهاربانده ارتقا می‌یابد.
شهرام ملکی در جلسه بحث و بررسی مشکلات اجرایی بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی و جاده‌های شهرستان سقز اظهار کرد: به زودی مناقصه قطعه ۴ مسیر سقز به بانه به طول 10 کیلومتر برگزار می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان خاطرنشان کرد: 10 میلیارد تومان اعتبار به قطعه 4 جاده سقز - بانه اختصاص خواهد یافت.
وی اظهار کرد: ارتقای این جاده به بزرگراه و جاده‌ای 4 بانده از اولویت‌های اصلی استان کردستان است و این مسیر به لحاظ تردد زیاد خودروهای خارج از استان به سمت بانه در دستور کار خواهد بود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان بیان کرد: سرعت دادن به روند اجرای پروژه‌های راه‌سازی از هداف حضور در شهرستان سقز بود که در این خصوص تصمیم‌گیریهای خوبی صورت گرفت.
وی بیان کرد: رفع مشکلات فرودگاه و به ویژه رفع معارضان به شیوه‌ای که حق مردم نیز ضایع نشود، از دیگر برنامه‌های دولت در سقز است.
ملکی بیان کرد: ساخت 3 کیلومتر جاده جایگزین راه سقز - مریوان که به واسطه تطویل باند تغییر می‌کند از دیگر اهداف این نشست است که منابع اعتباری آن از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تامین شده است.
وی ادامه داد: در شهرستان سقز 981 کیلومتر راه روستایی وجود دارد که 381 کیلومتر آن راه آسفالته است و در سال‌های اخیر شاخص برخورداری شهرستان از راه آسفالته از 33 درصد به 39 درصد ارتقا یافته است.
وی بیان کرد: رفع تداخلات زمین‌های ملی، منابع طبیعی و کشاورزی هم از دیگر برنامه‌های سفر به شهرستان سقز است که تصمیم‌های مناسبی برای تسریع در این حوزه اخذ شد.
محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان‌های سقز وبانه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: آسفالت راه‌های روستایی شهرستان سقز تسریع خواهد شد.
وی اظهار کرد: در این جلسات پیرامون پل آدینان، اتمام چاده سقز بانه، اتمام جاده سقز مرویان، سقز- ایرانخواه، و باند فرودگاه و جاده جایگزین بحث و بررسی شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34