صدا و سیما/مدیر امور سینمایی حوزه هنری کردستان گفت: همزمان با سراسر کشور و در روزهای تاسوعا و عاشورا حسینی سینماهای این استان نیز تعطیل بوده و هیچ فیلمی در آنها نمایش داده نمی‌شود.
حیدر مرادی روز یکشنبه اظهار داشت: براین اساس از امروز ۱۷ شهریور مصادف با هشتم ماه محرم و در آستانه فرا رسیدن تاسوعای حسینی پردیس سینمایی بهمن سنندج و آزادی بیجار از ساعت ۱۷ عصر تعطیل هستند.
وی افزود: همچنین این ۲ سینما در روزهای دوشنبه و سه شنبه ۱۸ و ۱۹ شهریور مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی و روز پنجشنبه ۲۱ شهریور مصادف با شهادت امام زین العابدین(ع) نیز تعطیل است.
مدیر امور سینمایی حوزه هنری کردستان یادآور شد: براساس مصوبه شورای صنفی نمایش فیلمهای سینمایی بویژه فیلمهای طنز و کمدی در دهه اول ماه محرم و دهه اول ماه صفر ممنوع است و در همین راستا فیلم تگزاس از برنامه اکران خارج شد.
وی اضافه کرد: در طول ایام محرم فیلمهای قسم، سرکوب، قصرشیرین، جانان، روسی و چاقی با موضوعات اجتماعی در سینماهای این استان اکران میشود.
در حال حاضر پردیس سینمایی بهمن سنندج با ظرفیت ۷۵۹ صندلی در قالب سه سالن نمایش و سینما آزادی بیجار با ظرفیت ۲۸۵ صندلی در قالب یک سالن نمایش در سانسهای مختلف فیلمهای برتر سینمای ایران را برای عموم مردم به نمایش می گذارند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34