فارس/معاون فرهنگی منطقه آزاد قشم گفت: ژئوپارک‌های جهانی قشم و دونهوانگ چین به منظور ارتقای سطح کیفی ژئوپارک‌ها و تبادل ژئوتوریست تفاهم‌نامه همکاری امضاء و اعلام خواهرخواندگی کردند.
مرتضی شیخ‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ژئوپارک‌های جهانی قشم و دونهوانگ کشور چین در حاشیه ششمین کنفرانس ژئوپارک ‌های آسیا اقیانوسیه تفاهم‌نامه همکاری امضاء و اعلام خواهرخواندگی کردند.
وی افزود: انجام پروژه‌های مشترک و همکاری دو جانبه در راستای ارتقای سطح کیفی ژئوپارک‌ها و تبادل ژئوتوریست از اهداف این تفاهم نامه است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: خواهرخواندگی این دو ژئوپارک بسترساز حضور هدفمند گردشگرانی از چین در قشم و توسعه همه جانبه دو ژئوپارک خواهد بود.
شیخ‌زاده بیان کرد: انتقال دانش، تجربه و تخصص با توجه به وجود شباهت در عرصه‌های مختلف زمین‌شناختی، طبیعی، جذب و توسعه گردشگری از دیگر مزایای اعلام خواهرخواندگی به شمار می‌رود.
وی تصریح کرد: در همین راستا مقامات ژئوپارک جهانی دونهوانگ برای بازدید از قشم در اوایل سال جدید میلادی و آشنایی با تجربیات ژئوپارک جهانی قشم اعلام آمادگی کردند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121