ایرنا/دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: عملیات اجرایی یک طرح در روستای چاهک از توابع این شهرستان بدلیل اعتراض های مردم و گزارش های واصله در رعایت نکردن ضوابط قانونی متوقف شد.
حجت الاسلام حسن فیروز اردکانی افزود: در این ارتباط چندین نفر از کارکنان مرتبط از ادارات مختلف احضار و دستور بررسی جامع و کامل به ضابطین خاص صادر شده است.
وی اظهارداشت: دادستانی در صورت احراز قصور از سوی شخص حقیقی یا حقوقی در اجرای این طرح ، بدون اغماض برخورد شدید کرده و نتیجه اقدام های صورت گرفته را به اطلاع مردم خواهد رساند.
دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: متوقف شدن این طرح در راستای جلسه های متعدد کمیسیون صیانت از اراضی این شهرستان که باحضور ادارات متولی و روسای آنان برگزار شد و ضمن تاکید بر دقت برحفظ و صیانت از اراضی و بیت المال تذکر لازم داده شد.
وی افزود: اجرای هرگونه طرح توسط هر شخص حقیقی و حقوقی باید مجوز و استعلام های لازم انجام شده باشد و ادارات مرتبط بر روند وضعیت پیشرفت آن بصورت مستمر نظارت کنند و چنانچه اقدامی صورت نگیرد، فسخ قرارداد شود.
مردم روستای گردشگری چاهک گناوه و شمار زیادی از فعالان و دوستداران محیط زیست در چند روز اخیر در اعتراض به اجرای طرح تولید و تکثیر لارو میگو در این منطقه با تجمع کردن خواستار متوقف شدن آن شدند.
آنان اظهارداشتند: زمین واگذار شده برای اجرای این طرح در طبیعت بکر و منحصر بفرد این روستای ساحلی که سالانه پذیرای گردشگران متعدد داخلی و خارجی است، قابل توجیه نیست.
آنان همچنین اجرای چنین طرحی را افزون بر خطرات محیط زیستی در توسعه صنعت گردشگری که مورد تاکید دولت و باعث شکوفایی اقتصادی منطقه می شود در تضاد دانستند و خواستار انتقال آن به نقطه دیگری از شهرستان از جمله در شهرک شیلاتی رودشور بخش ریگ شدند.
مردم روستای چاهک می گویند: این نقطه در فصل زمستان و بهار محل تفریح مردم این شهرستان و گردشگران دیگر نقاط کشور است و در تمام ایام جزو مراتع و محل نگهداری احشام ، آبشخور و آبریز نخیلات و پناهگاه امنی جهت پرندگان بومی و دریایی مهاجر و محل عبور دام اهالی که تنها شغل آنان بوده ، بشمار می‌آید.
روستای ساحلی چاهک گناوه از روستاهای گردشگرپذیر استان بوشهر است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22