ایرنا/بیشتر نانوایی‌های قلعه‌گنج، روز استراحت خود را جمعه‌ها و تعطیلات رسمی تعین کرده‌اند و تعطیلی همزمان آنها، مردم و مسافران عبوری را با مشکل مواجه کرده است.
تعطیلی همزمان نانوایی‌های قلعه‌گنج در ۲ شیفت صبح و عصرِ جمعه و روزهای تعطیل، اهالی این شهرستان را با مشکل مواجه کرده و این در حالی است که تامین نان به ویژه در روزهای تعطیل، از مهمترین اقداماتی است که از سوی مسئولان شهری مد نظر قرار می گیرد و معمولا در این روزها مراکزی به عنوان کشیک، انتخاب می‌شوند تا مردم و مسافران عبوری برای تامین نان مورد نیاز خود با مشکل مواجه نشوند.
روز جمعه‌ای که گذشت یکی از شهروندان قلعه‌گنجی در حالی که بسته نان لواش سردی به دستش بود با ابراز نارضایتی از تعطیل بودن نانوایی‌ها به خبرنگار ایرنا گفت: با وجود مراجعه به بیش از پنج نانوایی مختلف در سطح شهر، نتوانستم نان تهیه کنم چرا که همه آنها غیرفعال بودند.
محمد حیدرپور اضافه کرد: کاش ترتیبی اتخاذ می‌شد که حداقل چندین نانوایی به عنوان کشیک، نان مورد نیاز مردم را پخت کنند تا اینگونه سرگردان خیابانها نشویم.
وی تصریح کرد: با این وضعیت اگر چند روز پشت سر هم تعطیل باشد بیشتر مردم با مشکل مواجه می‌شوند.
یکی از مسافران عبوری هم که به سختی توانسته بود نان بسته‌بندی شده تهیه کند عنوان کرد: آدرس دقیقی از نانوایی‌ها نداشتم و با پرس و جو، نشانی چند نانوایی را از مردم گرفتم اما هیچکدام از آنها باز نبودند.
وضعیت موجود باعث شد به صورت میدانی از مراکز و نانوایی‌های سطح شهر بازدید کنیم و در این بازدیدها به بیش از هشت نانوایی شناخته شده، سر زدیم که در کمال تعجب دیدیم هیچ کدام از آنها باز نیستند.
از آنجا که نانوایی‌های قلعه گنج اتحادیه صنفی ندارند به سراغ اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان رفتیم.
محمد مصطفوی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت قلعه گنج نیز امروز (یکشنبه) در این باره اظهار داشت: از آنجا که بیشتر نانوایی‌های این شهرستان، روز تعطیلی خود را جمعه قرار داده‌اند با این مشکل مواجه هستیم.
وی افزود: درصدد هستیم با اتخاذ یک برنامه جدید طی هفته آینده این مشکل را رفع کنیم تا حداقل تعدادی از نانوایی‌ها برای تامین نان مورد نیاز مردم فعال باشند.
اتاق اصناف قلعه‌گنج به دلیل مشکلاتی که در روند برگزاری انتخابات اتحادیه‌ها با آن مواجه شده تعطیل و هم اکنون زیر نظر اتاق اصناف شهرستان کهنوج است.
تعداد ۶۰ نانوایی در قلعه گنج وجود دارد که از این تعداد، ۳۱ نانوایی در حوزه شهری و ۲۹ نانوایی هم در روستاها واقع شده‌اند.
مرکز این شهرستان در فاصله ۴۲۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00