کبنا نیوز/ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از آمادگی سرمایه گذار برای ساماندهی دفن زباله در سایت دو پشته دشتروم خبر داد و گفت: تخلیه نخاله‌های ساختمانی و زباله در هر نقطه از استان به جز سایت‌های زباله ممنوع است و انتظار می‌رود مسئولان برای ساماندهی وضعیت زباله‌ها در استان با یکدیگر همکاری لازم را داشته باشند.
عزیز فیلی در نشست کارگروه مدیریت پسماند کهگیلویه و بویراحمد خواستار نظارت و پاکسازی منطقه دشتروم و مسیر پلیس راه یاسوج-اصفهان از زباله و پسماندهای غیرقابل بازیافت شد و گفت: شهرداری یاسوج، اداره کل راهداری و منابع طبیعی در این خصوص اقدامات لازم را انجام داده و در صورت کم کاری از سوی هر نهادی با خاطیان برخورد می‌شود.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه تخلیه پسماند زباله در هر نقطه از استان ممنوع است، عنوان کرد: شهرداری نسبت به فرهنگ سازی در این زمینه اقدام کند.
وی بیان کرد: محیط زیست، مرکز بهداشت، شهرداری و فرمانداری‌ها باید در این زمینه گشت ویژه داشته باشند و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد کنند.
فیلی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی نقش حاکمیتی دارند و نباید نسبت به این مسئله بی تفاوت باشند، عنوان کرد: باید ضمن توسعه گشت‌ها عملکرد خود را به صورت مرتب به دبیرخانه این کارگروه ارسال کنید.
وی با بیان اینکه ساماندهی سایت دفن زباله دوپشته دشتروم و سرمایه گذاری در این سایت یکی از خواسته‌های دیرینه ما بود، گفت: این سایت ظرفیت ۳۰۰ تن زباله در روز را دارد.
فیلی با تاکید بر اینکه زباله را در دنیا به نام طلای سیاه می‌شناسند، گفت: با بهره وری مناسب از زباله می‌توان از آن به عنوان سوخت نیروگاه و کود شیمیایی استفاده کرد ولی اکنون برای ما به یک تهدید تبدیل شده که باید در وهله نخست ذهنیت‌ها را نسبت به این موضوع تغییر داده و بعد به صورت میدانی از این فرصت‌ها استفاده کنیم.
معاون عمرانی استاندار تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی موظفند تمامی درمانگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و مطب‌های خصوصی را نسبت به بی خطر سازی زباله‌های عفونی خود مکلف کنند.
وی تصریح کرد: در صورتی که بخش خصوصی در این راستا همکاری نکند چند مطب پلمب می‌شود زیرا با جان مردم سرو کار دارند.
فیلی در خصوص ساماندهی سایت زباله شهرستان‌های گچساران و باشت خواستار تشکیل کمیته‌ای متشکل از فرمانداران این دو شهرستان، شهرداران شهرهای باشت و دوگنبدان، مسئولان محیط زیست و منابع طبیعی به ریاست مدیرکل دفتر امور شهری استانداری شد و افزود: در این کمیته در خصوص جانمایی سایت و جذب سرمایه گذار تصمیم‌های لازم گرفته و نتیجه آن به دبیرخانه کارگروه ارائه شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277