صدا و سیما/ بخشدار بوستان گفت: آتش سوزی کوه دلو در مرز مشترک شهرستان‌های باشت و رستم از ساعت 13 دیروز آغاز شد.
مجید محمدی افزود: نیروهای منابع طبیعی ونیروهای مردمی از شهرستان باشت، نیروهای منابع طبیعی شهرستان رستم و نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان همراه بادستگاه‌های مکنده و آذوقه لازم به محل وقوع اعزام شدند.
وی گفت: با هماهنگی‌های انجام شده از طرف فرماندار باشت هلی کوپتر شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران به منطقه اعزام شد که نیروها رابه محل آتش سوزی منتقل کند، اما با توجه به وضعیت منطقه امکان فرود بالگرد درکوه وجود نداشت و نیروها را برگشت داد و مجبور شدند به‌وسیله خودرو و از راه زمینی نیروها را اعزام کردند و سپس به‌صورت پیاده خود رابه کوه دلو رساندند.
بخشدار بوستان افزود: سخت گذربودن کوه، وجود علف‌های خشک و پرپشت و وزش باد عملیات مهار آتش راسخت کرده است.
سید بهاءالدین سادات رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رستم گفت: بعد از اطلاع از آتش‌سوزی همراه نیروهای منابع طبیعی شهرستان رستم درمنطقه حاضر و کار اعزام نیروها به منطقه انجام شد.
مدیرکل مدیریت بحران استان هم گفت: این منطقه نقطه مرزی سه شهرستان رستم، بویراحمد و باشت بوده و طبیعت بکر با پوشش گیاهی بسیار متراکم دارد و سریعا باید کنترل شود تا از گسترش خسارات آن جلوگیری شود.
محمدی تبار افزود: آتش‌سوزی در کوه کلاگون باشت نیز پس از اطفای کامل دوباره شعله‌ور شده و نیاز به کمک همگانی دستگاه‌های مسئول استانی و شهرستانی در حوزه های محیط زیست، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، هلال احمر، امور عشایر و سپاه پاسداران داریم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277