ایلنا/ عزیز فیلی در نشست کارگروه مدیریت پسماند کهگیلویه و بویراحمد گفت: دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی موظفند تمامی درمانگاه‌ها، آزمایشگاه ها و مطب‌های خصوصی را نسبت به بی‌خطر‌سازی زباله‌های عفونی خود مکلف کنند.
وی افزود: در صورتی که بخش خصوصی در این راستا همکاری نکند چند مطب پلمپ می شود زیرا با جان مردم سر و کار دارند.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از آمادگی سرمایه‌گذار برای ساماندهی دفن زباله در سایت دو پشته دشتروم خبر داد و اظهارداشت: تخلیه نخاله‌های ساختمانی و زباله در هر نقطه از استان به جز سایت‌های زباله ممنوع و انتظار می رود مسئولان برای ساماندهی وضعیت زباله ها در استان با یکدیگر همکاری لازم را داشته باشند.
فیلی،خواستار نظارت و پاکسازی منطقه دشتروم و مسیر پلیس راه یاسوج-اصفهان از زباله و پسماندهای غیرقابل بازیافت شد و گفت: شهرداری یاسوج، اداره کل راهداری و منابع طبیعی در این باره اقدامات لازم را انجام داده و در صورت کم‌کاری از سوی هر نهادی با خاطیان برخورد می‌شود.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه تخلیه پسماند زباله در هر نقطه از استان ممنوع است، عنوان کرد: شهرداری نسبت به فرهنگ سازی در این زمینه اقدام کند.
وی بیان کرد: محیط زیست، مرکز بهداشت، شهرداری و فرمانداری ها باید در این زمینه گشت ویژه داشته باشند و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد کنند.
وی با بیان اینکه ساماندهی سایت دفن زباله دوپشته دشتروم و سرمایه‌گذاری در این سایت یکی از خواسته‌های دیرینه ما بود، گفت: این سایت ظرفیت ۳۰۰ تن زباله در روز را دارد.
فیلی با تاکید بر اینکه زباله را در دنیا به نام طلای سیاه می شناسند، گفت: با بهره وری مناسب از زباله می‌توان از آن به عنوان سوخت نیروگاه و کود شیمیایی استفاده کرد ولی اکنون برای ما به یک تهدید تبدیل شده که باید در وهله نخست ذهنیت ها را نسبت به این موضوع تغییر داده و بعد به صورت میدانی از این فرصت ها استفاده کنیم.
فیلی در خصوص ساماندهی سایت زباله شهرستان های گچساران و باشت خواستار تشکیل کمیته ای متشکل از فرمانداران این دو شهرستان، شهرداران شهرهای باشت و دوگنبدان، مسئولان محیط زیست و منابع طبیعی به ریاست مدیرکل دفتر امور شهری استانداری شد و افزود: در این کمیته در باره جانمایی سایت و جذب سرمایه گذار تصمیم های لازم گرفته و نتیجه آن به دبیرخانه کارگروه ارائه شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277