آخرین خبر/ رئیس پلیس آگاهی استان از انهدام باند پیمانکاران قلابی که در پوشش تنظیم و انعقاد پروژه های ساختمانی اقدام به 30 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند خبر داد .
سرهنگ محمد نادربیگی با اعلام این خبر گفت:در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای ساوجبلاغ به پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر کلاهبرداری ازطریق ساخت پروژهای ساختمانی، پیگیری موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت .
وی افزود : شاکی در تحقیقات مقدماتی کارآگاهان عنوان کرد که برای انجام ساخت وساز پروژه مهمی در تهران با فردی آشنا شده و با وی به عنوان پیمانکار برای انجام اسکلت بندی قراردادی را تنظیم و مقدار 400 تن آهن آلات به ارزش تقریبی 30 میلیارد ریال خریداری و برای احداث پروژه در اختیار وی قرار می دهد که پس از گذشت مدتی متوجه متواری شدن فرد مذکور و عدم پاسخگویی به تماس های وی می شود.
سرهنگ نادربیگی افزود: کارآگاهان پس از اطمینان از صحت اظهارات مالباخته با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه متهم را در یکی از محله های جنوب تهران شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی نامبرده را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
این مقام انتظامی گفت: متهم در بازجویی کارآگاهان اعلام کرد که با همکاری ودلالی 2 نفر از آشنایان خود آهن آلات را به فردی در یکی از مناطق تهران فروخته است که با اقدامات پلیسی هر 3 متهم شناسایی و در عملیات های جداگانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.
سرهنگ نادربیگی تصریح کرد: در تحقیقات و بررسی های کارآگاهان مشخص شد که از فروش آهن آلات مبلغ 67 میلیارد و 600 میلیون ریال به حساب بانکی یک طلافروش در شهر مشهد واریز شده که حساب بانکی نامبرده بلافاصله مسدود و همچنین 100 تن از آهن آلات سرقتی نیز کشف و تحویل مالباخته شد.
وی اظهار کرد: در ادامه طلافروش نیز دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی اذعان کرد که مبلغ واریز شده به حسابش از طریق یکی از اعضای باند برای انجام خرید وفروش طلا وسرمایه گذاری واریز شده و متهمان قصد خرید سهام یک شرکت خارجی را داشتند که دستگیر شدند .
به گفته رئیس پلیس آگاهی استان البرز، تمامی 5 متهم دستگیر شده پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af