تسنیم/ مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با اشاره به اینکه ثبت‌نام زائرین پیاده‌روی امسال تا چند روز قبل از اربعین ادامه دارد، گفت: تاکنون بیش از هفت هزار نفر از استان کرمان در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.
محمود عرب نژاد با اشاره به اینکه ثبت‌نام زائرین پیاده‌روی اربعین 98 از ابتدای شهریور ماه آغاز شده، اظهار داشت: با توجه به توافق به عمل آمده بین جمهوری اسلامی ایران و عراق ورود زائران پیاده‌روی اربعین از روز گذشته 19 شهریور (دهم محرم‌الحرام) به کشور عراق آغاز شده است.
وی با بیان اینکه برای حضور در پیاده‌روی اربعین حتما باید از طریق سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir اقدام به ثبت‌نام کنند، گفت: 25 هزار تومان هزینه بیمه، درمان و ثبت‌نام است که حتما باید از طریق سامانه پرداخت شود و در هیچ کدام از مراحل ثبت‌نام نیازی به پرداخت وجه نقد نیست.
مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با تاکید بر اینکه زائران اربعین حتما باید در سامانه ثبت‌نام کرده و بدون ثبت‌نام به مرز مراجعه نکنند تا مشکلاتی برای خود و دیگران ایجاد نکنند، افزود: داشتن گذرنامه الزامی است و این گذرنامه حداقل باید 6 ماه اعتبار داشته باشد.
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از هفت هزار نفر از استان کرمان در سامانه سماح ثبت‌نام کردند، گفت: متقاضیان حضور در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین می‌توانند از طریق اینترنت ثبت‌نام کرده و یا به دفاتر زیارتی مجوز دارد مراجعه کنند.
عرب نژاد با اشاره به اینکه ثبت‌نام زائرین پیاده‌روی امسال تا چند روز قبل از اربعین ادامه دارد، بیان کرد: هر چند داشتن ویزا حذف شده اما داشتن گذرنامه الزامی است و زائران پیاده‌روی اربعین مراقب افراد سودجو باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00