مهر/ شراره دژکام در گفتگویی عنوان کرد: با توجه به کمبود گروه‌های منفی خون در مواجهه با بیمارانی که به این قبیل از گروه‌های خونی نیاز دارند، با مشکلات اساسی در مراکز درمانی مواجه می‌شویم.
وی افزود: علاوه بر سایر گروه‌های خونی از شهروندانی که دارای گروه خونی منفی هستند تقاضا مندیم تا با نذر خون خود در نجات بیماران و رفع کمبودهای موجود کوشا باشند.
مدیرکل پایگاه‌های انتقال خون استان اردبیل ادامه داد: خوشبختانه در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال نسبت به سالیان گذشته با استقبال چشمگیری در اهدای خون مواجه بودیم و امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد.
دژکام یادآور شد: در روز تاسوعای حسینی ۹۰۶ نفر و در عاشورا نیز هزار و ۱۰۹ نفر برای اهدای خون به پایگاه‌های مختلف استان اردبیل مراجعه کردند.
به گفته وی نذر خون، نذری متفاوت و حیات بخش بوده و نیاز به آن نیز همیشگی است، بنابراین از آحاد مردم تقاضامندیم تا با اهدای مستمر خون به نجات بیماران همت گمارند.
مدیرکل پایگاه‌های انتقال خون استان اردبیل در خصوص تجهیزات فنی موجود در مراکز استان نیز توضیح داد: خوشبختانه با ارتقای تجهیزات فنی مشکلی از لحاظ نگهداری فرآورده‌های خونی در اردبیل وجود ندارد.
دژکام با بیان اینکه اشباع و عدم نیاز به خون به هیچ عنوان مطرح نیست، افزود: همیشه بیماران در شرایط خاص نیازمند خون هستند و بدون حضور ایثارگرانی که قطره‌های حیات بخش خون خود را برای نجات بیماران اهدا می‌کنند، ارائه خدمات درمانی نیز امکان پذیر نخواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253