فارس/ نشست شورای ترافیک استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی برگزار شد که موضوعات مختلفی در این نشست مطرح شد و معلوم گردید که در حوزه ترافیکی علی‌رغم برگزاری جلسات متعدد و مصوبات پرشمار اما هنوز بسیاری از زیرساخت‌ها ناآماده بوده و مشکلات گذشته پابرجاست و اگر کاری انجام شده با توجه به افزایش جمعیت و افزایش خودروها و حجم بالای تردد در محورهای درون و برون شهری استان اقدامات انجام شده بسیار ناچیز است.
از نکات جالب این نشست برخی آمارهای اشتباه مدیران بود که استاندار را وادار به لبخندهای تلخ می‌کرد و در نوع خود چنین آمارهای اشتباه و متناقضی جالب توجه بود.
در این نشست طبق گفته خود مسؤولان بسیاری از زیرساخت‌های ترافیکی اصلا در استان وجود ندارند که طبق گفته مدیرکل دفتر فنی نبود پارکینگ‌های روباز در استان و نبود حتی یک چراغ عابر پیاده در سطح شهرهای استان نمونه‌ای این کمبودهاست.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت که 70 درصد تلفات در مرکز درمانی است که به علت نبود پزشک و کمبود تجهیزات مصدومان منتقل شده به این مرکز جان خود را از دست می‌دهند.
حفاری‌ها در سطح شهرها هم به گونه‌ای است که عصرها یک گودال توسط دستگاه خدمات‌رسان در حالی حفر می‌شود که پلان ایمنی بر روی آن نصب نمی‌شود و موتورسیکلت به درون آن می‌افتد و راکب فوت می‌کند.
اما نکته جالب در تصادف‌ها مربوط به خودروی پراید بود که بنا به گفته مسؤولان شورای ترافیک هر جا که تصادفی در استان شده یک سر آن پراید بوده است که پراید با 30 کشته مقام اول در گرفتن جان سرنشینان را به خود اختصاص داده است یعنی که 48 درصد از تصادفات منجر به فوت مربوط به این خودرو بوده است.
اما کمربندی یاسوج و جاده یاسوج به اصفهان هم که عنوان پرخطرترین جاده‌های استان را به خود اختصاص داده یک قاتل بالقوه دارد که همان خودروهای شوتی هستند و پلیس معتقد است که در صورت تجهیز این جاده به ایست بازرسی ثابت جلوی تخلفات آن‌ها تا حدود زیادی گرفته می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277