آخرین خبر/ سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان خبراز تولید بیش از ۱۱ هزار تن گوشت مرغ در استان داد و گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه در مرغداری های استان ۶ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۵۷۴ قطعه جوجه ریزی انجام شده و پیش بینی می‌شود بر اساس میزان جوجه ریزی بیش از ۱۱ هزار و ۲۷۳ تن گوشت مرغ تولید و روانه بازار مصرف شود.
محمدرضا بندانی با اشاره به حمایت های سازمان جهاد کشاورزی از واحدهای تولیدی در استان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴ هزار و ۹۰۰ تن نهاده با ارز ۴۲۰۰ تومانی به پرورش دهندگان مرغ تحویل داده شده و بر اساس میزان نهاده تحویلی مقرر شده بود که مرغداران ۱ هزار و ۷۶۵ تن گوشت مرغ با قیمت مصوب به ستاد تنظیم بازار تحویل نمایند که تاکنون ۲۰۰ تن گوشت مرغ تعهد شده را ارائه کرده‌اند.
وی گفت: بر اساس دستور العمل دامپزشکی کشور جوجه ریزی واحدهای پرورش مرغ گوشتی با گواهی کشتار مرغ های تولیدی امکان پذیر است، به‌نحوی که برای جوجه‌ریزی در هر دوره نیاز به گواهی کشتار مرغ‌های تولیدی دوره قبل را دارند.
وی تاکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی با عرضه مرغ زنده مخالف بوده و به منظور کنترل بهداشت و امنیت غذایی می‌بایست مرغ در کشتارگاه‌ها کشتار و سپس به بازار عرضه شود.
بندانی تصریح کرد: استان همچنان برای تامین گوشت مرغ نیاز به واردات دارد و در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد نیاز استان از خارج از استان از طریق استان‌های همجوار تامین و به استان وارد می‌شود.
وی گفت: پرورش دهندگان مرغ گوشتی می‌توانند مرغ های تولیدی خودرا در کشتارگاه‌ها کشتار و گوشت مرغ استحصالی را به شرکت پشتیبانی امور دام تحویل دهند و این شرکت آمادگی خرید گوشت مرغ کشتار شده به‌صورت منجمد را دارد.
شایان ذکر است؛ سیستان و بلوچستان در حال حاضر ۲۲۷ واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت پرورش ۵ میلیون و ۸۸۶ هزار قطعه جوجه در هر دوره را داراست و در سال گذشته با ۱۵ میلیون و ۵۲۸ هزار قطعه جوجه ریزی ۲۶ هزار و ۳۹۹ تن گوشت مرغ تولید و به بازار عرضه کرد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c