ایرنا/ رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی روز چهارشنبه در این باره گفت: مدیران مدارس غیردولتی برای تعیین میزان شهریه، باید اطلاعات خدمات آموزشی مدرسه خود را در سامانه مربوط به شهریه، درج کنند.
مسعود عزیزی اظهار داشت: با بررسی اطلاعات درج شده در این سامانه، میزان شهریه مدارس تعیین می شود که بر این اساس در این استان شهریه برخی از مدارس هیچ افزایش نداشته و برخی تا ۲۹ درصد افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه مدیران برخی مدارس نسبت به کمی افزایش شهریه خود اعتراض داشته اند، تاکید کرد: افزایش شهریه مدارس غیردولتی، با توجه به هزینه هایی که اداره این مدارس برای موسسان آن دارد، گریز ناپذیر است زیرا بیشتر این مدارس در فضای استیجاری استقرار دارند و امسال میزان اجاره بهای آنها افزایش یافته و علاوه بر آن هزینه های مربوط به مواد مصرفی و تامین نیروی انسانی هم بالا رفته است.
رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: در شرایط کنونی، هزینه ها بالا است و حتی این میزان افزایش شهریه ها، نمی تواند برای فعالان این بخش صرفه اقتصادی چندانی داشته باشد.
حدود ۸ درصد از دانش آموزان خراسان شمالی، در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند که این رقم به دلیل محرومیت این استان و استقبال کمتر خانواده ها ۳.۵ درصد پایین تر از میانگین کشوری آن است.
سال تحصیلی گذشته در خراسان شمالی، در دوره ابتدایی ۹ هزار و ۸۹۶ دانش آموز در ۱۰۲ مدرسه، در دوره متوسطه اول ۲ هزار و ۵۳۶ دانش آموز در ۳۳ مدرسه و در دوره متوسطه دوم هزار و ۶ نفر در ۲۱ مدرسه غیردولتی تحصیل می کردند.
در خراسان شمالی، ۱۶۵ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه تحصیل می کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45