باشگاه خبرنگاران/عقاب شاهی برای اولین بار در شهرستان لردگان چهارمحال و بختیاری مشاهده و توسط دوستداران طبیعت به حفاظت محیط زیست تحویل داده شد.
شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: با شروع فصل مهاجرت گونه‌های مهاجر مانند عقاب شاهی، عقاب صحرایی، عقاب خالدار بزرگ، عقاب دریایی دم‌سفید از روسیه و کشور‌های اروپایی به این استان، به دلیل طولانی بودن راه گاهی دچار ضعف و آسیب‌هایی می‌شوند.
او افزود: اولین اقدام پس از مشاهده گونه‌های حیات وحش آسیب دیده یا بیمار، اطلاع رسانی یا تحویل آن‌ها به حفاظت محیط زیست است.
احمدی اضافه کرد: یک فرد عقاب شاهی جوان (Eastern Imperial Eagle) در باغ کاج منطقه پروز شهرستان لردگان زمین‌گیر شده بود که با کمک فربد خاکپور، فرهاد محمودی، روح الله ویسی و سیروس ویسی مشاهده و سپس تحویل محیط زیست این شهرستان شد.
او ادامه داد: این عقاب هم اکنون تحت مراقبت تیم دامپزشکی دانشگاه آزاد مراحل بازپروری و درمان را طی می‌کند و پس از به دست آوردن سلامتی کامل به طبیعت باز خواهد گشت.
احمدی گفت: این عقاب در مسیر کوچ پاییزه از سرزمین‌های شمالی و از روسیه و قفقاز به ایران آمده است.
او افزود: عقاب شاهی از گونه‌های در معرض انقراض و در لیست سرخ جهانی قرار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3