فارس/مسئول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان‌شرقی گفت: مرند و کلیبر رکوردار بارش در 72 ساعت گذشته در استان بودند.
افشین ابراهیمی اظهار داشت: پیرو اطلاعیه و اخطاریه های این اداره کل، شرایط ناپایدار جوی از روز شنبه استان را تحت تاثیر قرار داد و باعث رگبار باران، تند باد و کاهش دما شد.
مسئول روابط عمومی هواشناسی استان با اشاره به وزش باد در اکثر مناطق استان گفت: از روز شنبه وزش باد شدید آغاز و اکثر مناطق استان را درنوردید که بیشترین وزش باد با سرعت 72 کیلومتر در ساعت از شهر جدید سهند به ثبت رسیده است.
وی افزود: ‌در این مدت حداقل دما از شهرستان های سراب، ‌هریس و چاراویماق با ٧ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده و دمای تبریز نیز ٢١ درجه بالای صفر گزارش شده است.
ابراهیمی با اشاره به بیشترین بارش در پی اطلاعیه و اخطاریه های صادر شده گفت: در اکثر مناطق استان در روز های شنبه، یکشنبه و دوشنبه شاهد بارش پراکنده باران بودیم اما بیشترین بارش در روز یکشنبه با 33 میلیمتر از روستای میاب شهرستان مرند، روز شنبه با 26.5 میلیمتر شهرستان کلیبر و 25.8 میلیمتر از شهرستان ورزقان به ثبت رسیده و همچنین از شهرستان ورزقان بارش تگرگ نیز گزارش شده است.
مسئول روابط عمومی هواشناسی استان با بیان اینکه وضعیت جوی برای 24 ساعت آینده نسبتا ناپایدار است افزود: در 24 ساعت آینده جوی نسبتا ناپایدار بوده در نواحی شمالی و شرقی بعد از ظهر افزایش ابر، وزش باد ( گاهی تا نسبتا شدید) و رگبار پراکنده باران و یا رعد و برق و در منطقه ارسباران گاهی همراه با مه پیش بینی می‌شود‌.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf