آخرین خبر/ رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: بازار وکیل شیراز ایمنی کامل را ندارد که نیازمند همکاری سازمان‌های خدمات‌رسان و کسبه برای ایمن‌سازی است.
رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: شهروندان جهت بررسی وضعیت ایمنی منازل مسکونی خود، آدرس محل سکونت را به سامانه ۳۰۰۰۷۵۱۲۵ ارسال کنند.
محمدهادی قانع با اشاره به اینکه ۹۰ درصد بروز حوادث به آگاهی نداشتن شهروندان برمی‌گردد، اظهار داشت: در نیمه دوم سال ۹۷ میزان عملیات‌ها ۴۰ درصد کاهش یافت و به دلیل اینکه ارائه آموزش‌ها در کاهش حوادث موثر بود، امسال نیز دومین جشنواره شهر ایمن در شیراز برگزار می‌شود که اختتامیه آن ۲۱ آبان است.
او در خصوص حریق بازار انقلاب گفت: علت حریق یکی از مغازه‌ها وجود مواد قابل اشتعال بود، سال گذشته از بازار انقلاب بازدید و بازرسی شد و موارد ناایمن را نیز اعلام کردیم تا متولی بازار در جهت ایمن‌سازی اقدام کند، عمده کالا موجود در این بازار قابل اشتعال هستند، اما تجهیزات اطفاء حریق در آن وجود ندارد.
قانع با اشاره به حریق هتل در حال ساخت آسمان در ماه گذشته تصریح کرد: پس از روند اطفاء، کمیته‌های تخصصی در حال بررسی شرایط عمومی هتل آسمان هستند و ۱۲ نفر از فرماندهان آتش‌نشانی نیز گزارش‌های آتش‌سوزی هتل را بررسی کردند، علت بروز حریق هتل آسمان و سینما بهمن نیز توسط دادگستری فارس در حال بررسی است تا عمدی یا غیر عمد بودن آتش‌سوزی مشخص شود.
او بیان کرد: بازار وکیل شیراز ایمنی کامل را ندارد که نیازمند همکاری سازمان‌های خدمات‌رسان و کسبه برای ایمن‌سازی است، ایجاد کانال مشترک برای تأسیسات سازمان‌های خدمات‌رسان در بازار ضروری است.
قانع ابراز داشت: در جهت پیشگیری از بروز حادثه برای نخستین بار در کشور، طرح شناسنامه‌دار کردن واحد‌های تجاری و مسکونی در دستور کار قرار گرفته است، واحد‌ها براساس کد‌های نوسازی شناسنامه ایمنی هم کسب می‌کنند که برای بیش از ١٠٠ واحد مسکونی نیز شناسنامه ایمنی صادر شده است؛ در صورت عدم کسب ایمنی مالک اجازه استفاده و تغییر کاربری را نخواهد داشت.
رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: از مرداد سال جاری به منظور بررسی وضعیت ایمنی مدارس، از مدارس سطح شهر شیراز بازدید به عمل آمده است که ۷۰ درصد از مدارس دولتی مورد بازرسی قرار گرفتند؛ یکی از مشکلات مدارس غیر دولتی یا انتفاعی نیز قدیمی بودن ساختمان مدرسه است که استاندارد لازم را برای تغییر کاربری نداشته، اما به مدارس غیر انتفاعی تبدیل شده است که این مسئله را نیز به صورت خصوصی با متولیان در میان گذاشته‌ایم تا تمهدیدات لازم را بیندیشند.
او یادآور شد: در اولین جشنواره شهر ایمن، بیش از ۵۰۰ هزار نفر ساعت مورد آموزش قرار گرفتند، از ۳۰ بیمارستان سطح شهر شیراز، ۱۳۰ مرکز تجاری، ۱۳۹ مرکز اداری، ۹۰ مرکز آموزشی، ۱۵۹ کارگاه و کارخانه و ۱۱ منطقه شهرداری شیراز بازدید کردیم و موارد ناایمن علاوه بر اطلاع‌رسانی به مسؤولان مراکز به فرمانداری شیراز نیز ارسال شد.
رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز ادامه داد: شهروندان می‌توانند درخواست بازرسی از منزل خود را جهت بررسی موارد ناایمن به سامانه ۳۰۰۰۷۵۱۲۵ پیامک کنند، به منظور عدم سوءاستفاده از شهروندان، کارشناسان آتشنشانی با فرم مشخص و معرفی نامه به درب منازل می‌آیند از طرفی شهروندان می‌توانند با شماره گیری ۱۲۵ هویت مأمور را نیز استعلام کنند.
قانع افزود: در جشنواره اول شهر ایمن بیش از ۷ هزار واحد مسکونی و تجاری توسط همکاران من در مجموعه آتشنشانی مورد بازدید قرار گرفت و پیش‌بینی می‌کنیم در دومین جشنواره نیز استقبال زیادی شود.
او یادآور شد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در دومین جشنواره شهر ایمن می‌توانند به نشانی www.shiraz ۱۲۵.ir مراجعه کنند یا با شماره ۳۷۰۲۵ تماس بگیرند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913