شبستان/نورایی، نماینده شهرستان لامرد در شورای اسلامی فارس گفت: اگرچه عوارض نامطلوب آلاینده‌های مستقر در پارس جنوبی به فارس و هرمزگان هم می‌رسد اما عوارض حق آلایندگی آن در انحصار بوشهر است.
«وهب نورایی» امروز ( شنبه 23 شهریور) در جمع خبرنگاران با اشاره به عوارض آلاینده صنایع مستقر در پارس جنوبی عنوان کرد: در حالیکه عوارض نامطلوب این آلاینده‌ها به فارس و هرمزگان هم می‌رسد اما عوارض حق آلایندگی آن در انحصار بوشهر است.
نماینده شهرستان لامرد در شورای اسلامی فارس افزود: شیوه توزیع این عوارض ظلم در حق فارس و هرمزگان است و مردم مهر و لامرد نیز سهم خود را از آلاینده‌های صنعتی می‌خواهند.
وی تصریح کرد: بسیاری از راه‌های مواصلاتی لامرد و مهر قربانی طرح‌های ملی از این دست شده‌اند اما منفعت آنها سهم مردم این شهرستان‌ها نمی‌شود.
نورایی با انتقاد از رفتارهای غیرقانونی برخی از مقامات استان بوشهر گفت: حق مردم مستحق نباید به دلیل جبر جغرافیایی پایمال شود اما اتحاد مسئولان بوشهر در تمرد از قانون و پایمال کردن حق قانونی شهرستان‌های دیگر که در معرض آلایندگی قرار دارند، قابل تحسین است.
عضو شورای اسلامی استان تاکید کرد: دولت برای اتمام اختلافات 2 استان بوشهر و فارس وارد عمل شود و در خصوص اختصاص عوارض آلایندگی اقدام فوری در پیش بگیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22