مهر/پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان کردستان نشان می دهد که با توجه به افزایش وزش باد و احتمال خیزش گرد و خاک، کیفیت هوای این استان طی هفته جاری کاهش یابد.
شرایط جوی پایدار در استان کردستان در روزهای پایانی تابستان همچنان ادامه دارد و پیش بینی می شود که این روند همچنان تا پایان هفته جاری نیز بر استان حاکم خواهد بود.
بعد از روزهای گرم میانه تابستان با رسیدن شهریور ماه به نیمه، هوای استان کردستان تا حدودی خنک تر شد و پیش بینی می شود که بعد از این خنکی مقطعی بار دیگر دمای هوا این استان افزایش یابد.
مدیرکل هواشناسی استان کردستان با اشاره به شرایط و وضعیت جوی در این استان، گفت: با توجه به بررسی های صورت گرفته طی چند روز آینده شرایط و وضعیت جوی در این استان پایدار خواهد بود.
رحیم صدیقی بیان کرد: با تقویت پر ارتفاع سطوح میانی جو طی امروز و دو روز آینده دمای هوای استان کردستان سه تا چهار درجه افزایش خواهد یافت و هوای این استان تا حدودی گرمتری از روزهای پایانی هفته قبل خواهد بود.
وی با اشاره به افزایش سرعت وزش باد در استان کردستان از روز دوشنبه به بعد، عنوان کرد: طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه در ساعات بعد از ظهر وزش باد در استان کردستان بسیار شدید خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان کردستان اظهار داشت: با توجه به وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و در نهایت کاهش کیفیت هوای استان کردستان را به دنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به وزش باد در روزهای گذشته در استان کردستان، یادآور شد: روز گذشته وزش باد در سراسر استان کردستان گزارش شده است به گونه ای که سرعت وزش باد در هزارکانیان از توابع شهرستان دیواندره به ۱۴ کیلومتر در ساعت رسیده است.
بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از سوی اداره کل هواشناسی استان کردستان طی روزهای آینده دمای هوای در گرمترین نقطه استان کردستان به بالای ۳۶ درجه خواهد رسید که این میزان دما مربوط به شهرستان سروآباد خواهد بود.
همچنین پیش بینی می شود که خنک ترین نقطه استان کردستان طی روزهای آینده با دمای 8 درجه مربوط به شهرستان های دهگلان و منطقه زرینه از توابع شهرستان دیواندره خواهد بود.
شهر سنندج مرکز استان کردستان نیز طی روزهای آینده در گرمترین ساعات دمای هوای ۳۳ درجه را تجربه خواهد کرد و این میزان در خنک ترین ساعت نیز به ۱۷ درجه خواهد رسید این در حالی است که ۹ هفته قبل سنندجی ها دمای هوای ۱۰ درجه در خنک ترین ساعت را نیز تجربه کرده اند.
در حال حاضر وضعیت جوی شهر سنندج مرکز استان کردستان آفتابی است و در بعضی از مواقع با وزش باد ملایم نیز همراه خواهد بود.
امروز در گرم‌ترین ساعت دمای هوای سنندج به ۳۲ درجه بالای سفر خواهد رسید و یکی از روزهای نسبتا گرم دهه پایانی شهریور ماه را شاهد خواهیم بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34