باشگاه خبرنگاران/رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از روز دوشنبه بر شدت وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده می‌شود و انتظار می‌رود در برخی نقاط توفان گردوخاک روی دهد.
علی ملاشاهی گفت: براساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی از فردا با تقویت جریانات شمالی بر شدت وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده می‌شود به طوریکه در برخی نقاط احتمال وقوع توفان موقتی گردوخاک نیز وجود دارد.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به سرعت وزش باد انتظار می‌رود در روز‌های پیش رو شاهد کاهش شدید دید افقی و کیفیت هوا در پنج شهرستان شمالی استان باشیم.
او با بیان اینکه پیش بینی می‌شود در برخی ساعات گردوغبار شمال استان به زاهدان و برخی نواحی مرکزی استان نیز نفوذ کند، گفت: در این مدت وزش باد و گردوغبار با شدت کمتر در نوار شرقی و مرز غربی استان جریان دارد. عصر سه شنبه سرعت وزش باد در پنج شهرستان شمالی استان کاهش می‌یابد.
ملاشاهی ادامه داد: توصیه می‌شود بیماران قلبی و تنفسی، کودکان و سالمندان از تردد‌های غیر ضروری در مناطق تحت تاثیر توفان اجتناب کنند.
این مسئول اضافه کرد: همچنین با توجه به شدت وزش باد توصیه می‌شود از کار و فعالیت در ارتفاعات و ساختمان‌های بلند در زمان وزش توفان خودداری شود.
او در بخش دیگری به افزایش دمای هوا در نیمه شمالی استان اشاره کرد و گفت: از روز چهارشنبه دمای هوا در نیمه شمالی استان بین چهار تا شش درجه سلسیوس افزایش می‌یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c