مهر/رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز در وضعیت سالم ثبت شد.
بابک صادقیان اظهار داشت: به سبب پایداری جوی، امروز کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ساعات قبل از ظهر کاهش یافته بود اما در هوای اصفهان بار دیگر به وضعیت سلم بازگشت.
وی افزود: میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز به ۸۹ رسید و در وضعیت سالم ثبت شد.
رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه هوای امروز اصفهان در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر اصفهان مانند خیابان پروین با ۱۰۶ و میدان احمد آباد با ۱۰۷ همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است، ابراز داشت: همچنین کیفیت هوا در خیابان دانشگاه با شاخص کیفی ۸۸، استانداری ۷۵، رودکی با ۷۱ در وضعیت سالم گزارش شده است.
کیفیت هوای شهرستانهای استان اصفهان در وضعیت زرد
وی با بیان اینکه در تمامی ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهرستانها کیفی هوا در وضعیت زرد ثبت شده است، بیان داشت: میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان مبارکه با شاخص کیفی ۶۲، سجزی ۷۶، نجف آباد ۷۱ و کاشان ۶۱ در وضعیت سالم گزارش شدو در شاهین شهر نیز در وضعیت زرد است.
رئیس امور آزمایشگاه‌های استان اصفهان تاکید کرد: شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ نشانه هوای خطرناک است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18