مهر/مسئول بسیج سازندگی سپاه استان اصفهان گفت: تا کنون ۱۲ هزار هکتار از بیابان های استان اصفهان در راستای مبارزه با ریزگردها و شن های روان بیابان زدایی شده است.
سرهنگ پاسدار احسان الله رضاپور اظهار داشت: بسیج سازندگی استان اصفهان در سال ۹۸ همچون سالهای گذشته پیگیر پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی بوده است اما با توجه به اینکه قرار است ۶ بانک نیروهای مسلح در یک بانک ادغام شود، واریز اعتبار تسهیلات به کندی انجام شده است.
وی با بیان اینکه در۶ ماهه امسال بیش از ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت و یک هزار نفر اشتغال ایجاد شده است، افزود: با ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در سال ۹۲ تا کنون در استان اصفهان دو هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت و ۹ هزار و ۵۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی و ۱۰ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.
۴۰۰ هکتار از بیابان های منطقه برخوار در سال گذشته بیابان زدایی شد
مسئول بسیج سازندگی سپاه استان اصفهان گفت: بسیج سازندگی استان اصفهان در موضوع کشاورزی، منابع طبیعی و بیابان زدایی فعالیت های ویژه ای داشته و بر این اساس در سال گذشته ۴۰۰ هکتار بیابان زدایی در منطقه برخوار اصفهان انجام داده است.
وی ابراز داشت: تا کنون ۱۲ هزار هکتار از بیابان های استان اصفهان با همکاری منابع طبیعی درراستای مبارزه با ریزگردها و شن های روان بیابان زدایی شده است و دو میلیون و ۳۰۰ هزار اصله نهال از گونه های قره داغ، گز و آتری پلکس دراین مناطق کاشته شد.
استان اصفهان رتبه اول کشوری بیابان زدایی را در اختیار دارد
رضاپور تصریح کرد: بسیج سازندگی استان اصفهان رتبه اول کشوری را در موضوع بیابان زدایی دارد و تاکنون هر پروژه ای که در زمینه بیابان زدایی انجام داده است بیش از ۹۸ درصد رشد داشته است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه استان اصفهان بیان داشت: پیشنهاد چهار هزار هکتار بیابان زدایی در خوزستان را داده ایم و که منتظر رفع بروکراسی های اداری رد این ارتباط هستیم و بسیج سازندگی با توانمندی و تجربه ای که دارد قطعا در این زمینه موفق خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18