باشگاه خبرنگاران/بر اساس رتبه‌بندی جهانی تایمز، دانشگاه شهرکرد در میان دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفت.
دانشگاه شهرکرد برای اولین بار در رتبه بندی بین المللی تایمز The World University Rankings ۲۰۲۰ / Times Higher Education در میان دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفت.
نظام رتبه بندی بین المللی تایمز برای معرفی برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و بر اساس آن دانشگاه شهرکرد به همراه ۳۹ دانشگاه ایرانی در میان ۱۳۹۶ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.
در نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ توسط تایمز، که یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه بندی جهانی پیرامون دانشگاه‌های برتر جهان می‌باشد، ۱۳۹۶ دانشگاه از ۹۲ کشور به عنوان دانشگاه‌های برتر جهان انتخاب شدند و بر این اساس ۴۰ دانشگاه ایرانی در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند. در این رتبه بندی شاخص‌های عملکردی در ۵ حوزه آموزش (محیط آموزشی با وزن ۳۰ درصد)، پژوهش (حجم، درآمد و شهرت با وزن ۳۰ درصد)، استناد‌ها (تاثیر پژوهش با وزن ۳۰ درصد)، چشم انداز بین‌المللی (اعضای هیات علمی، دانشجویان و پژوهش با وزن ۷/۵ درصد)، و درآمد صنعتی (انتقال دانش با وزن ۲/۵ درصد) گروه بندی شده است.
گفتنی است، جدول سال ۲۰۲۰ مبتنی بر ۱۳ معیار رتبه بندی است. در این رتبه بندی از ۱۲/۸ میلیون برونداد پژوهشی و ۷۷/۴ میلیون استناد برای ارائه تصویری روشن از عملکرد پژوهشی موسسات آموزش عالی جهان استفاده شده است.
در این رتبه بندی دانشگاه‌هایی که فاقد دوره کارشناسی هستند یا برون‌داد‌های پژوهشی آن‌ها بین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ کمتر از ۱۰۰۰ اثر باشد در رتبه بندی شرکت داده نمی‌شوند.
شایان ذکر است، تعداد دانشگاه‌های برتر جمهوری اسلامی ایران در بین ۱۳۹۶ دانشگاه برتر جهان ۴۰ دانشگاه (۱۳ درصد از دانشگاه‌های کشور)، ترکیه ۳۴، مصر ۳۰، عربستان سعودی ۷ و امارات متحده عربی ۴ دانشگاه می‌باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3