تسنیم/ گاوداری 3 هزار راسی واقع در روستای سرتنگ توت نده شهرستان دنا از زمان تاسیس یعنی از سال 80 تاکنون مشکلات فراوان زیست محیطی و بهداشتی را به همراه داشته و متولیان امر اراده‌ای برای رفع مشکلات ندارند.
بوی بد فاضلاب این مجتمع بزرگ گاوداری اهالی روستاهای سرتنگ توت نده، ساران و دلی توت نده و همچنین مسافران پرترافیک ترین جاده کهگیلویه و بویراحمد(یاسوج-اصفهان) به ستوه آورده است.
بررسی‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد دلیل بوی بد در اطراف گاورداری 3 هزار راسی دنا نبود تصفیه خانه فاضلاب بوده که به این دلیل فاضلاب آن بصورت آب انبار انباشته شده و تصفیه نشده به رود بشار در نیمه‌های شب می‌ریزد.
فاضلاب گاورداری 3 هزار راسی سرتنگ توت نده بدون شک خطری جدی برای محیط زیست و تغییر اکوسیستم، تهدید بهداشت مردم و ایجاد بیماریو همچنین و خسارت جبران ناپذیر به 40 مزرعه پرورش ماهی در حاشیه رودخانه بشار است.
یکی از اهالی روستای سرتنگ توت نده می‌گوید: باور کنید زندگی نداریم و دیگر پشه و مگس‌ها نفس کشیدن درست و حسابی را از ما گرفته‌اند و پیگیری‌هایمان بی نتیجه است.
در نشست شورای تامین شهرستان دنا در تاریخ 22 خردادماه 94 مصوب شد شرکت نسبت به ساماندهی تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب و ...مرتبط با آلودگی هوا اقدام کند.
با وجود پیگیری‌های مکرر موفق به انجام مصاحبه با محسن جعفری‌نژاد مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد و جمشید عبدی‌پور معاون این اداره نشدیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277