تابناک/ سرپرست شهرداری منطقه سه شیراز گفت: به منظور جلوگیری از بروز حوادث غیر مترقبه و احتمال خطر پذیری و افزایش ظرفیت، رودخانه سعدی و حوضچه تاخیری واقع در دروازه قرآن با انجام عملیات خاکبرداری و لایروبی، ضریب اطمینان در این مکان ها افزایش می یابند.
مسعود طهماسبی گفت: در راستای ایمن سازی هرچه بیشتر محیط شهری، شهرداری درحال انعقاد قرارداد با پیمانکار به منظور افزایش ارتفاع دیوار اطراف حوضچه دروازه قرآن و همچنین ایجاد سیل بند پاره سنگی به ارتفاع تقریبی 2متر و نیم می باشد تا از وقوع سیل در زمان بارندگی جلوگیری شود.
حتما باید بیست و چند نفر قربانی می شدند و نزدیک به 4هزار خانه روی سر صاحبانشان خراب می شد تا به فکر لایروبی و دیوارکشی افتاد...
سرپرست شهرداری منطقه سه، فراهم کردن شرایط برای هدایت صحیح و مناسب آب های سطحی در رودخانه، بسترسازی تمامی کانال های سطح منطقه را در راستای جلوگیری از آبگرفتگی در زمان بارندگی و جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع در فصول گرم سال را از دلایل مهم لایروبی در این منطقه عنوان کرد.
سرپرست شهرداری منطقه سه یاد آور شد: در حال حاضر طبق برنامه زمان بندی شده حداکثر تا دو ماه آینده، عملیات لایروبی و پاکسازی مسیل ها و کانال ها در محدوده شهرداری منطقه سه به اتمام خواهد رسید و این اطمینان خاطر را به شهروندان خواهیم داد که ایمن سازی شهر برای مقابله با بارش های زمستانی انجام و جای هیچگونه نگرانی نیست.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913