فارس/ نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز و با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در سالن دولت شهر یاسوج برگزار شد.
در این نشست نژادی معاون برنامه‌ریزی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با بیان اینکه در حوزه زنان 192 نقشه موضوعی طراحی شده است اظهار کرد: وضعیت مناطق بر همین اساس اولویت‌بندی و مورد بررسی قرار می‌گیرد که برای مثال در تفاوت میان باسوادی پسران و دختران دبیرستانی در مناطق روستایی رتبه 5 کشوری به خود اختصاص داده‌اید.
نژادی افزود: در رتبه‌بندی تعداد ازدواج از 10 تا 14 سال جز سه استان آخر هستید به عبارتی شما کودک همسری کمتری نسبت به میانگین کشوری دارید.
وی گفت: درصد طلاق‌های ثبت شده در ازدواج‌های با مدت 4 تا 10 سال جز 5 استان اول کشور هستید که باید برای تحکیم بنیان خانواده تلاش کنید.
وی به رتبه‌بندی استان در زمینه میزان زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: در استان شما رسم خوب این است که زنانی که سرپرست خانوار می‌شوند زندگی جدی را خیلی زود شروع می‌کنند و شاید دلیل دیگر آمار کم زنان سرپرست خانوار این است که بر اساس رسوم فرزند ارشد خانواده را به جای خود به عنوان سرپرست خانوار معرفی می‌کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277