ایسنا/معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: با وجود کاهش قیمت مرغ زنده، احتمال کاهش قیمت مرغ گرم وجود دارد.
اسماعیل مسلمی با اشاره به قیمت مرغ، اظهار کرد: در 10 روز گذشته قیمت مصوب مرغ 12 هزار و 900 تومان بود، البته این قیمت در استان‌های دیگر از جمله تهران و آذربایجان‌شرقی به بیش از قیمت مصوب و تا حدود 15 هزار تومان نیز رسیده است.
این مسئول با اشاره به میزان قابل توجه تولید مرغ در استان، ادامه داد: زنجان چه در تولید مرغ زنده و چه در تولید مرغ گرم، قیمت پایین‌تری نسبت به سایر استان‌ها دارد و در طی 10 روز گذشته، قیمت مرغ گرم در استان از قیمت مصوب بیشتر نشده است.
وی از کاهش قیمت احتمالی مرغ گرم خبر داد و افزود: با توجه به پیگیری‌هایی که انجام ‌شده، مرغ زنده در استان روند نزولی دارد که می‌تواند منجر به کاهش قیمت مرغ گرم در بازار شود.
مسلمی تصریح کرد: در حال حاضر تقاضا در این مقطع از سال بالا نیست و مواردی از قبیل تقاضا برای ماه محرم، نذورات و برنامه‌ها کاهش یافته و سبب می‌شود که عرضه از تقاض پیشی بگیرد و در اثر مازاد عرضه، قیمت‌ها کاهش یابد.
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در بازار نسبت به تولید مرغ زنده و یا عرضه مرغ گرم، کمبودی وجود ندارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd