تسنیم/ قدرت الله مهدیخانی در گفت و گویی در خصوص زمین لرزه دیشب قزوین گفت: شامگاه گذشته حوالی ساعت 21 و نیم زمین لرزه ای به قدرت 4.7 ریشتر در عمق 8 کیلومتری زمین بخش‌هایی از قزوین و گیلان و روستاهای اطراف را لرزاند.
وی بیان کرد: این زمین لرزه به مشخصات طول جغرافیایی: 49.8 و عرض جغرافیایی: 36.5 در مرز استان‌های قزوین و گیلان به وقوع پیوست و بخش‌هایی از قزوین، کوهین، محمودآباد نمونه و روستاهای اطراف را درگیر کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین خاطرنشان کرد: بر اساس نقشه‌های زمین شناسی گسل شمال قزوین عامل این زلزله بوده است که مرکز آن در 23 کیلومتری شهر محمودآباد نمونه و کوهین در استان قزوین گزارش شده است.
مهدیخانی افزود: این زمین‌لرزه از زمان وقوع تا کنون هیچ پس لرزه‌ای نداشته است و براساس اطلاعات به دست آمده خسارات این زلزله در قزوین جزئی بوده است.
وی تصریح کرد: تنها مصدوم زلزله دیشب یک بانو در روستاهای استان است که براثر بی دقتی در فرار از محل دچار مصدومیت شده است و تاکنون مصدوم دیگری به ما گزارش نشده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین عنوان کرد: همچنین خسارت مالی این زلزله در 4 روستای درگیر این زمین لرزه از سوی کارشناسان درحال ارزیابی است اما خسارت بسیار جزئی بوده است.
مهدیخانی افزود: حدس این که زمین‌لرزه یا زلزله دوباره‌ای در قزوین خواهیم داشت یا خیر دشوار است اما دستگاه‌های امدادرسان تا اطمینان از سلامت مردم در آماده باش کامل خواهند بود.
وی خاطرنشان کرد: از مردم عزیز استان می‌خواهیم نگران نباشند و در صورت وقوع دوباره با رعایت نکات ایمنی از جان خود محافظت کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: در خصوص امکانات و لجستیک مورد نیاز برای حوادثی نظیر زمین لرزه قزوین از وضعیت مطلوبی برخوردار است و نگرانی در این حوزه نداریم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9