صدا و سیما/ محمد علی گرایی جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ را کسب کرد.
محمدعلی گرایی به دیدار رده بندی وزن ۷۷ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک در قزاقستان راه یافت و سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز کسب کرد.
دیدار‌های شانس مجدد سه وزن پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از صبح امروز در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان در حال برگزاری است که محمدعلی گرایی نماینده کشورمان با شکست حریف خود راهی دیدار رده بندی شد.
محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر و در کمتر از ۲ دقیقه کیم هیون وو قهرمان المپیک و جهان از کره جنوبی را از پیش رو برداشت.
این کشتی گیر شیرازی در دور بعد در مصاف با الوین مورسالیف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان با نتیجه ۷ بر ۳ پیروز و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
گرایی در این مرحله مقابل الکس بیوربرگ کسیدیس از سوئد با نتیجه ۹ بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، گرایی به گروه بازنده‌ها رفت تا کار خود را برای کسب مدال برنز ادامه دهد.
وی در این گروه مقابل دانیل کاتاراگا دارنده مدال نقره جهان و طلای زیر ۲۳ سال جهان از مولداوی در یک کشتی سخت و نفسگیر با نتیجه ۵ بر ۵ به پیروزی رسید و ضمن کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو، راهی دیدار رده بندی شد.
گرایی در این دیدار به مصاف کارپت چالیان دارنده مدال نقره بازی‌های اروپایی از ارمنستان می‌رود.
بعد از ظهر امروز محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم برای کسب مدال برنز به روی تشک می‌رود.
پیش از این حسن زاده ملی پوش فارسی بسکتبال به همراه تیم ملی جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ را کسب کرده بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913