ایرنا/ مازیار غلامی ظهر سه شنبه در گفت وگویی بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار سامانه به نسبت پایدار در منطقه تا پایان هفته است بنابراین طی این مدت آسمان آفتابی همراه با روند افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان ادامه داد: گاهی با گذر امواج کم و بیش ناپایدار، بارش پراکنده و احتمال رعد و برق دور از انتظار نیست و از شنبه هفته آینده، با نفوذ تدریجی سامانه خنک و بارش زا ، شرایط برای افزایش ابر، کاهش دما، رعدوبرق، بارندگی و وزش باد (گاهی شدید) فراهم می شود.
غلامی آسمان امروز گیلان را صاف تا قسمتی ابری، وزش باد جنوبی بویژه در ارتفاعات و دامنه ها باد گرم، گاهی افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده عنوان و برای فردا (چهارشنبه) نیز آسمان استان را کمی تا نیمه ابری، کاهش نسبی دما، گاهی افزایش ابر ، وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی کرد.
وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را با ۳۰ درجه مربوط به دیلمان و کمینه دمای فردا در استان را با ۱۴ درجه مربوط به ماسوله عنوان کرد.
به گفته غلامی، بیشینه دمای امروز رشت ۳۱ درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان نیز ۱۹ درجه خواهد بود.
وی در توضیح وضعیت دریا طی امروز گفت: ارتفاع موج بین ۱ / ۰ تا ۵ / ۰ متر، دمای آب ۲۶ درجه سلسیوس و شرایط برای شنا مناسب است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0