تسنیم/ اسماعیل جمیاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در 3 سال اخیر با پا درمیانی و وساطت مجموعه زندان‌ها، ، مددکاران و شوراهای حل اختلاف در زندان‌ها، تعامل و همکاری مسئولان قضایی، بزرگان و متنفذان و معتمدین طوایف 16 زندانی محکوم به قصاص از چوبه دار رهایی یافتند.
مدیر کل زندان‌های کهگیلویه وبویراحمد تعامل و همکاری با شورای حل اختلاف را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در این زمینه از ظرفیت علماء، بزرگان قوم، معتمدان و ریش سفیدان استفاده کردیم که در مجموع نتیجه تلاش‌های انجام شده رضایت بخش است.
وی ترویج فرهنگ تشویق مردم به گذشت، احسان و برادری را ضروری دانست و ادامه داد: امیدوارم در این زمینه رسانه‌ها، نخبگان سیاسی و فرهنگی و افراد دارای نفوذ اجتماعی ورود کنند.
جمیاری بیان کرد: طبق سیاست دستگاه قضایی در دوره تحول و نیز برنامه‌های ابلاغی سازمان زندان‌ها پرونده‌های دارای زندانی قصاص به طور ویژه باید رصد و پیگیری شود.
وی با اشاره به اینکه قصاص حق شرعی و قانونی اولیای دم است، خاطرنشان کرد: با هدف جلوگیری از ادامه خصومت‌ها و منازعات و برقراری نظم و آرامش به جامعه، مدیریت زندان‌ها با همراهی مجموعه قضایی، ریش سفیدان و معتمدین کارهای خوبی در این راستا انجام شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277