ایلنا/ در چند روز اخیر تعداد کشته‌شدگان سوانح رانندگی در محورهای مواصلاتی به یاسوج بویژه محور اصفهان - یاسوج افزایش چشمگیری یافته است. این در حالی است که کمترین توجهی به رفع نقاط حادثه خیز و افزایش امکانات درمانی و امدادرسانی در استان وجود ندارد.
بنا به گفته "سید امرالله جهان بین" مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد، عصر روز دوشنبه 26 شهریورماه 1398 بدلیل برخورد سواری پژو ty5 با کامیونت ایسوزو 2 نفر در دم کشته شدند.
بدلیل سقوط خودروی پژو به دره با مسافت ۲۰۰ متر ارتفاع در کیلومتر ۸۷ محور یاسوج اصفهان- بین تونل ششم وهفتم میمند، تلفات جانی رخ داد.
جهانبین افزود: با تماس تلفنی و اطلاع رسانی تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان دنا سریعا خود را به محل حادثه رساند.
وی گفت: تیم امداد و نجات " شهید ازراش " دنا با استقرار آمبولانس پایگاه در دره محل وقوع حادثه و قراردادن پیکرها درون کیسه جسد و مبادرت به انتقال پیاده اجساد در شرایط ناهموار تا محل استقرار آمبولانس پایگاه به مسافت 2 کیلومتر و سپس انتقال با آمبولانس پایگاه به مسافت چهارکیلومتر تا جاده اصلی و تحویل به آمبولانس حمل اجساد رهاسازی با 2 دستگاه کامبی تولز را در دستور کار قرار داد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بعد از ایمن‌سازی و رهاسازی خودرو، فوتی‌ها تحویل مراجع قانونی شدند.
آنچه که در تصاویر ارسالی از انتقال اجساد این سانحه تاسفبار قابل مشاهده است نحوه انتقال اجساد بوده که تاسف بیننده را از نحوه این انتقال دوچندان می کند.
در این تصاویر، حمل کنندگان اجساد که به نظر می‌رسد از امدادگران جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد هستند جسد را داخل کیسه سیاه حمل جسد کرده و بدون هیچ امکانات اولیه دیگری از قبیل برانکارد و بر روی خاک آن هم در سراشیبی به محل دیگری انتقال می دهند.
اگرچه بنا به گفته "جهان بین" مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد طولانی بودن مسافت از جاده اصلی عامل انتقال اجساد به این شکل بوده اما آیا انتقال اجساد با برانکاد راحت تر نبود و یا با بالگرد اورژانس این امکان وجود نداشت تا اینگونه تصاویر تلخ و تاسف‌بار در فضای رسانه ای منتشر شود؟
به‌هرحال انتظار این است که امدادگران در چنین مواقعی از داشتن امکانات اولیه انتقال حمل اجساد برخوردار باشند و واقعا دیدن چنین تصاویری نه در شآن خود امدادگران است و نه در شآن اجساد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277