ایرنا/ محمدرضا جوانمرد روز سه‌شنبه در گفت‌وگویی بیان داشت: این محصولات توسط بازرسان شبکه دامپزشکی اراک از مراکز تولید، بگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی در این شهرستان کشف و با دستور مقام قضایی از چرخه مصرف انسانی خارج شد.
وی ادامه داد: پنج تن جگر مرغ غیربهداشتی و تاریخ گذشته و ۲ تن ماهی قزل آلا غیرقابل مصرف در جریان این بازرسی ها از واحدهای نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دام و طیور شهرستان اراک کشف و با دستور مقام قضایی برای مصرف دام به پودر گوشت و ماهی تبدیل شد.
رئیس شبکه دامپزشکی اراک افزود: ۸۰۰ کیلوگرم شنیسل و جگر مرغ نیز به دلیل بالا بودن بار میکروبی از یک خودروی حمل فرآورده‌های خامی دام و طیور و ۲۲۰ کیلوگرم گوشت قرمز غیربهداشتی و دارای انجماد غیراصولی از یک واحد رستوران در این شهرستان کشف شد.
وی توضیح داد: صاحب رستوران مذکور به دلیل تخلف بهداشتی به تحمل یک سال حبس محکوم شد.
جوانمرد گفت: یک واحد بسته‌بندی ماهی نیز به دلیل استفاده از نام غیر واقعی و خارج از ضوابط و مقررات دامپزشکی به مبلغ ۵۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد و ۱۳۰ کیلوگرم ماهی از این واحد ضبط و با دستور مقام قضایی از چرخه مصرف انسانی خارج شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f