پلیس فتا/رئیس پلیس فتا استان بوشهر از کلاهبرداری و فیشینگ با شگرد خرید بلیط لیگ برتر فوتبال خبر داد و گفت: علاقمندان به فوتبال، مراقب فیشینگ از طریق سایت‌های اینترنتی جهت تهیه و خرید بلیط ورود به ورزشگاه‌های جم و بوشهر برای تماشای بازی‌های تیم فوتبال مور علاقه خود باشند.
سرهنگ "مهدی قاسمی" در این خصوص گفت: با توجه به آغاز دوره جدید لیگ برتر فوتبال و حضور دو تیم از استان بوشهر در لیگ برتر، علاقمندان به فوتبال جهت تهیه و خرید بلیط ورود به ورزشگاه‌های جم و بوشهر برای تماشای بازی‌های این دو تیم فوتبال،به سایت‌های اینترنتی مراجعه می کنند.
سرهنگ قاسمی افزود : در همین چند هفته اولیه که از شروع بازی‌ها گذشته، چند تن از هم استانی‌های عزیز ضمن مراجعه به پلیس فتا اعلام داشته اند که قصد خرید اینترنتی بلیط بازی‌ها را داشته‌اند و ساعتی بعد از مراجعه به اینترنت، متوجه شده‌اندکه تمامی موجودی حساب آنها به‌سرقت رفته است.
رئیس پلیس فتا استان بوشهر بیان داشت : در بررسی کارشناسان پلیس فتا استان مشخص شده که شکات پرونده جهت پرداخت وجه بلیط بازی‌ها توسط مجرمین سایبری به درگاه‌های جعلی اینترنتی هدایت و مشخصات حساب بانکی آنها فیشینگ و کپی شده و سرمایه آنها به‌سرقت رفته است.
این مقام سایبری برای پیشگیری از این گونه موارد و اتفاقات مشابه به کاربران فضای مجازی توصیه کرد : صرف وجود تصاویر لوگو، آرم بانکها و مؤسسات دولتی و اپلیکیشن های معتبر در درگاه‌های اینترنتی، دلیلی بر امن بودن خدمات آن درگاه یا اپلیکیشن نیست و باید آدرس اینترنتی صحیح بررسی شود.
وی ادامه داد : برای اطلاع از آدرس صحیح اینترنتی سایت‌های مجاز و معتبر فروش بلیط بازی‌های لیگ برتر، به به خبرگزاری‌های معتبر خصوصاً اطلاع رسانی صدا و سیما توجه کرده یا از اداره کل ورزش و جوانان و یا هیأت فوتبال استان استعلام بگیرند.
رئیس پلیس فتا بوشهر اظهار داشت: جهت خرید و تهیه بلیط بازی‌های لیگ برتر، شخصاً آدرس سایت‌های معتبر را در قسمت آدرس بار مرورگر اینترنتی تایپ کنید و از رفتن و باز کردن لینک‌هایی که در سایت‌های مختلف یا در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ شده خودداری کنید .
قاسمی تصریح کرد: جهت انجام عملیات اینترنتی بانکی و اقتصادی، از رمز دوم یکبار مصرف یا پویا استفاده شود تا در صورت کپی اطلاعات توسط مجرمین سایبری، امکان برداشت و سرقت موجودی حساب‌ها از بین برود.
این مقام انتظامی توصیه کرد: از صفحه کلید مجازی سایت و درگاه بانکی برای درج اعدادی شامل شماره کارت ، رمز دوم ، cvv2 به جای صفحه کلید دستگاه دیجیتال در اختیار استفاده شود تا در صورت جعلی بودن آن صفحه ، امکان کپی اطلاعات شخصی برای کلاهبردار میسر نگردد.
شایان ذکر است، پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات و شکایات خود را در خصوص این گونه مؤسسات از طریق مراجع قضایی طرح شکایت کنند تا توسط پلیس فتا موضوع رسیدگی شود و یا با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در ارتباط باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22